Strona główna Wydarzenia Cogito solidarne z Ukrainą

Cogito solidarne z Ukrainą

554
0

W dniach 27–28.02.2014 r. odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych „Cogito” Dni Ukraińskie. W czwartek w ramach Dnia Kultury Ukraińskiej zorganizowano w bibliotece wystawę pod tytułem „Poznaj Ukrainę”, odbył się także Konkurs na interpretację wierszy poetów ukraińskich. Przybliżając młodzieży kulturę i tradycje ukraińskie przygotowano prezentację „Ukraina w obiektywie”. Klasy gastronomiczne zapraszały na degustację potraw ukraińskich – barszczu i pierożków pielmieni, które wszystkim zasmakowały i cieszyły się dużym powodzeniem. Klasy reklamy zadbały o wystrój szkoły, która w tych dniach przybrała barwy żółto-niebieskie.
Uczniowie i nauczyciele dopasowali swój strój do barw narodowych Ukrainy i nosili kotyliony. Na przerwach rozbrzmiewała muzyka ukraińska. Piątek był Dniem dla wolności, odbywały się lekcje o demokracji, równości, godności i wolności, na których uczniowie starali się odpowiedzieć na pytanie czy warto rozmawiać, aby osiągnąć kompromis. Reprezentacja uczniów brała udział w zawodach sportowych, pływackich i piłce siatkowej w Hali Sportowej „Michał”. W zawodach pływackich uczeń naszej szkoły – Bobrowski Martin zdobył pierwsze miejsce. Tego dnia przeprowadzono także szkolne wybory do Młodzieżowej Rady Miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.