Strona główna Wydarzenia Cogito solidarne z Ukrainą

Cogito solidarne z Ukrainą

690
0

W dniach 27–28.02.2014 r. odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych „Cogito” Dni Ukraińskie. W czwartek w ramach Dnia Kultury Ukraińskiej zorganizowano w bibliotece wystawę pod tytułem „Poznaj Ukrainę”, odbył się także Konkurs na interpretację wierszy poetów ukraińskich. Przybliżając młodzieży kulturę i tradycje ukraińskie przygotowano prezentację „Ukraina w obiektywie”. Klasy gastronomiczne zapraszały na degustację potraw ukraińskich – barszczu i pierożków pielmieni, które wszystkim zasmakowały i cieszyły się dużym powodzeniem. Klasy reklamy zadbały o wystrój szkoły, która w tych dniach przybrała barwy żółto-niebieskie.
Uczniowie i nauczyciele dopasowali swój strój do barw narodowych Ukrainy i nosili kotyliony. Na przerwach rozbrzmiewała muzyka ukraińska. Piątek był Dniem dla wolności, odbywały się lekcje o demokracji, równości, godności i wolności, na których uczniowie starali się odpowiedzieć na pytanie czy warto rozmawiać, aby osiągnąć kompromis. Reprezentacja uczniów brała udział w zawodach sportowych, pływackich i piłce siatkowej w Hali Sportowej „Michał”. W zawodach pływackich uczeń naszej szkoły – Bobrowski Martin zdobył pierwsze miejsce. Tego dnia przeprowadzono także szkolne wybory do Młodzieżowej Rady Miasta.

Poprzedni artykułKonkurs wiedzy z edukacji dla bezpieczeństwa i biologii rozstrzygnięty
Następny artykułPrzypominamy: Zaproszenie na „ŚWIĘTO LICZBY PI”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.