Strona główna Programy Europejskie Halo, halo… nadaje Stafford

Halo, halo… nadaje Stafford

1183
0

Kolejni uczestnicy praktyk realizowanych w ramach projektu systemowego  „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki,  Priorytet III – Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.4 – Otwartość systemu oświaty w kontekście uczenia się przez całe życie, Poddziałanie 3.4.2 – Upowszechnienie uczenia się przez całe życie, uczniowie drugiej klasy technikum hotelarskiego i trzeciej klasy technikum w zawodzie kucharz serdecznie pozdrawiają ze Stafford w UK. Ich miesięczny pobyt to okres nabywania nowych umiejętności zawodowych i zapoznanie się ze standardami obsługi w restauracjach i hotelach w UK. Praktyki zagraniczne to nie tylko czas poświęcony na doskonalenie swojego warsztatu zawodowego. Koordynatorzy szkoli zaplanowali na czas wyjazdu atrakcje związane z zapoznaniem kulturowym. Nie zabraknie zatem bez wizyty w Londynie, Szkocji i innych ciekawych miejscach. Nasi beneficjenci odbywają praktyki w hotelu The Littleton Arms, The Bridge House, Bailey oraz w najpopularniejszej restauracji w mieście The Soup Kitchen. Zwiedzanie Londynu przy obecności naszego partnera projektu pana Piotra Wysockiego to nie lada wyczyn turystyczny. Chęć pokazania najciekawszych miejsc zarówno tych znanych , ale i tych ciekawych, mniej popularnych ale równie ważnych okazała się być prawdziwym maratonem podróżnika.

Młodzież zobaczyła najważniejsze i najciekawsze  miejsca w Londynie:  Tower of London,  Tower Bridge, Buckingham Palace, Big Ben, Westminster Abbey, słynną ulicę Downing Street oraz kolumnę Nelsona. Nie mogło również zabraknąć rejsu statkiem po Tamizie czy przejażdżki słynnym London Eye. Kolejnego dnia, po nocy spędzonej w hotelu Queens, uczniowie odwiedzili Muzeum Historii Naturalnej a następnie słynne muzeum figur woskowych Madame Tussauds.

pokl_leonardo_2a