Strona główna Konkursy „Język angielski i matematyka – co z tego wyniknie?”

„Język angielski i matematyka – co z tego wyniknie?”

962
0

Czy można połączyć język angielski z matematyką ? Jakie zadania rozwiązują nasi rówieśnicy w Anglii ? Odpowiedzi nie tylko na te pytania możecie uzyskać biorąc udział  w szkolnym konkursie „Język angielski i matematyka – co z tego wyniknie ?”, który odbędzie się po feriach w środę 19 lutego b.r. Zakres konkursu obejmuje polskie i angielskie nazwy:

  •  przyborów geometrycznych,
  •  działań arytmetycznych,
  •  rodzajów kątów,
  •  wzajemnego położenia prostych na płaszczyźnie,
  •  rodzajów wielokątów,
  •  rodzajów brył.

Nie zabraknie również prostych zadań praktycznych związanych z powyższymi pojęciami. Uczestnicy konkursu powinni zrozumieć treść tych zadań oraz zapisać rozwiązania. Można korzystać z kalkulatora  oraz standardowych przyborów geometrycznych. O kolejności decyduje liczba uzyskanych punktów, a na najlepszych uczestników czekają nagrody. W zależności od ilości uzyskanych punktów można też zdobyć oceny z matematyki i języka angielskiego. Zapraszamy do licznego udziału w konkursie !

Organizatorzy  – mgr Ewa Czyrwik oraz mgr Sylwia Gralikowska

 

AKTUALIZACJA (04.02.2014): Konkurs odbędzie w środę 19 lutego na 5 godzinie lekcyjnej w sali nr 13.

Poprzedni artykułPlan zajęć
Następny artykułAktualizacja planu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.