Strona główna Konkursy „Język angielski i matematyka – co z tego wyniknie?”

„Język angielski i matematyka – co z tego wyniknie?”

1126
0

Czy można połączyć język angielski z matematyką ? Jakie zadania rozwiązują nasi rówieśnicy w Anglii ? Odpowiedzi nie tylko na te pytania możecie uzyskać biorąc udział  w szkolnym konkursie „Język angielski i matematyka – co z tego wyniknie ?”, który odbędzie się po feriach w środę 19 lutego b.r. Zakres konkursu obejmuje polskie i angielskie nazwy:

  •  przyborów geometrycznych,
  •  działań arytmetycznych,
  •  rodzajów kątów,
  •  wzajemnego położenia prostych na płaszczyźnie,
  •  rodzajów wielokątów,
  •  rodzajów brył.

Nie zabraknie również prostych zadań praktycznych związanych z powyższymi pojęciami. Uczestnicy konkursu powinni zrozumieć treść tych zadań oraz zapisać rozwiązania. Można korzystać z kalkulatora  oraz standardowych przyborów geometrycznych. O kolejności decyduje liczba uzyskanych punktów, a na najlepszych uczestników czekają nagrody. W zależności od ilości uzyskanych punktów można też zdobyć oceny z matematyki i języka angielskiego. Zapraszamy do licznego udziału w konkursie !

Organizatorzy  – mgr Ewa Czyrwik oraz mgr Sylwia Gralikowska

 

AKTUALIZACJA (04.02.2014): Konkurs odbędzie w środę 19 lutego na 5 godzinie lekcyjnej w sali nr 13.