Strona główna Wydarzenia Cogito w CINiBA

Cogito w CINiBA

975
0

Uczniowie klasy 2TIR wraz z opiekunami mieli okazję zapoznać się z działalnością Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach. Biblioteka ta jest bardzo nowoczesna, zapewnia wolny dostęp do zbiorów usytuowanych w otwartych strefach z miejscami do pracy. W wolnym dostępie czytelnicy sami sięgają po książki na na półce bez konieczności zamawiania. Biblioteka jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Czytelnicy z różnymi dysfunkcjami mogą korzystać z odpowiednich oprogramowań i sprzętu komputerowego. Do dyspozycji użytkowników jest około 1 milion woluminów książek i czasopism w tym prawie 400 tyś z wolnym dostępem do półek. Zainteresowały nas urządzenia do samodzielnego wypożyczania książek, mieliśmy okazję zaobserwować działanie wrzutni gdzie dokonuje się zwrotów książek o dowolnej porze. Biblioteka jest bardzo przyjazna bardzo nam się podobało mamy nadzieję wrócić tu jeszcze.