Strona główna Wydarzenia Cogito w CINiBA

Cogito w CINiBA

878
0

Uczniowie klasy 2TIR wraz z opiekunami mieli okazję zapoznać się z działalnością Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach. Biblioteka ta jest bardzo nowoczesna, zapewnia wolny dostęp do zbiorów usytuowanych w otwartych strefach z miejscami do pracy. W wolnym dostępie czytelnicy sami sięgają po książki na na półce bez konieczności zamawiania. Biblioteka jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Czytelnicy z różnymi dysfunkcjami mogą korzystać z odpowiednich oprogramowań i sprzętu komputerowego. Do dyspozycji użytkowników jest około 1 milion woluminów książek i czasopism w tym prawie 400 tyś z wolnym dostępem do półek. Zainteresowały nas urządzenia do samodzielnego wypożyczania książek, mieliśmy okazję zaobserwować działanie wrzutni gdzie dokonuje się zwrotów książek o dowolnej porze. Biblioteka jest bardzo przyjazna bardzo nam się podobało mamy nadzieję wrócić tu jeszcze.

Poprzedni artykułMatematyka i logika wokół nas (edycja III)
Następny artykułW Cogito debatujemy po angielsku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.