Strona główna Wydarzenia „Cogito’’ podróżuje ze Zbigniewem Herbertem

„Cogito’’ podróżuje ze Zbigniewem Herbertem

774
0

Dnia 27 marca odbyła się druga edycja ogólnopolskiej  akcji społecznej „Czytam w podróży… Herberta”, która  była wspólnym projektem Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół. W tym roku do projektu zgłosiło się ponad 20 szkół  i ponad 450 bibliotek i klubokawiarni w całej Polsce. Celem było nie tylko upowszechnienie twórczości Zbigniewa Herberta, ale także popularyzacja czytelnictwa w ogóle. Przekonywaliśmy, że podróż, nawet krótką można spędzić miło i pożytecznie. Nasza szkoła która należy do Klubu Herbertowskich Szkół po raz kolejny wzięła udział w akcji. Wolontariusze rozdawali zakładki z utworami poety w Katowicach, Chorzowie, Siemianowicach i Piekarach Śląskich. Akcja cieszyła się  zainteresowaniem szczególnie wśród ludzi młodych. Rozdaliśmy około 600   zakładek na przystankach autobusowych oraz w autobusach. Ludzie reagowali pozytywnie niektórzy obiecali, że w wolnym czasie zajrzą do utworów  Z. Herberta. Pogoda podczas kampanii nam dopisała. Uczniowie biorący udział w akcji  obiecali propagować twórczość naszego patrona w podróży  w przyszłym roku.