Strona główna Biblioteka Łamigłówki ortograficzne ze Zbigniewem Herbertem

Łamigłówki ortograficzne ze Zbigniewem Herbertem

471
0

28 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się konkurs „Łamigłówki Ortograficzne ze Zbigniewem Herbertem”. Celem konkursu jest propagowanie czystości, poprawności i piękna ojczystego języka, a także popularyzowanie twórczości patrona naszej szkoły. Od poniedziałku na ścianach  szkolnego korytarza rozwieszone były plakaty przypominające ortograficzne zasady. Uczniowie, zaciekawieni ciekawą formą plakatów, mogli  przypomnieć sobie i utrwalić skomplikowaną pisownię wielu wyrazów. Tekst dyktanda zaczerpnięty był ze zbioru esejów Zbigniewa Herberta „Barbarzyńca w ogrodzie” i dotyczył piękna średniowiecznej katedry. Zastanawiając się nad rozwiązaniem ortograficznych problemów, uczniowie mogli obcować z niezwykle pięknym językiem poety, który w mistrzowski sposób działając na wyobraźnię odbiorców, uczy wrażliwego i refleksyjnego patrzenia na dzieła sztuki. Wyniki konkursu ogłoszone będą w późniejszym terminie.

Poprzedni artykuł„Cogito’’ podróżuje ze Zbigniewem Herbertem
Następny artykuł„Papież człowieczeństwa i przyjaźni”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.