Strona główna Konkursy Marzec pod znakiem matematyki w „Cogito”

Marzec pod znakiem matematyki w „Cogito”

532
0

Zaledwie tydzień temu uczniowie ZSP „Cogito” świętowali z liczbą Pi i odkrywali przyjazne oblicze matematyki. W czwartek ochotnicy I klasy o profilu informatyk / organizacja reklamy zmierzyli się z zadaniami kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”.

Tradycyjny „Dzień Wagarowicza” uczniowie klasy I technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej (kucharze i cukiernicy)   spędzili z „królową nauk” odwiedzając  interaktywną wystawę „Matematyka dla każdego”, która została przygotowana przez pierwsze na świecie eksperymentalne muzeum matematyczne, „Mathematikum” w Giessen.

Młodzież mogła skorzystać z ciekawych eksponatów, które poprzez zabawę wprowadzały w świat pojęć abstrakcyjnych. Gry i łamigłówki logiczne zachęcały do eksperymentowania i myślenia. Uczniowie zmierzyli się ze znanym twierdzeniem Pitagorasa, usiłowali złamać szyfr, włączyć światła, gdy pozornie wydaje się to niemożliwe. Młodzież zastanawiała się od czego zależy wynik w rzutach kośćmi oraz usiłowała zbudować most. Ciekawa forma wystawy przekonywała, że matematyka wcale nie musi być trudna i nieprzystępna. Wystawa w Parku Śląskim jest interesującą propozycją dla wszystkich, nawet tych, którzy matematykę widzą tylko przez pryzmat obliczeń i  trudnych przekształceń.

Poprzedni artykułW Cogito debatujemy po angielsku
Następny artykuł„Cogito’’ podróżuje ze Zbigniewem Herbertem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.