Strona główna Programy Europejskie Stafford – retrospekcja

Stafford – retrospekcja

729

Niestety nasze praktyki dobiegły już końca. Mamy za sobą cztery fascynujące tygodnie spędzone w małym, urokliwym miasteczku Stafford w Wielkiej Brytanii. W ramach projektu systemowego  „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki,  Priorytet III – Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.4 – Otwartość systemu oświaty w kontekście uczenia się przez całe życie, Poddziałanie 3.4.2 – Upowszechnienie uczenia się przez całe życie odbywaliśmy praktyki zawodowe w renomowanych angielskich hotelach i restauracjach w Stafford i Penkridge.  Zdobyliśmy tam cenne doświadczenie zawodowe, pracowaliśmy w miłej atmosferze, wśród przyjaznych i serdecznych ludzi, którzy starali się przekazać nam wiedzę i nowe umiejętności. Mieliśmy okazję poznać brytyjską kulturę, zwyczaje kulinarne, nowe technologie i warunki pracy. Wolny czas spędzaliśmy aktywnie na siłowni, spacerach, kręglach lub zakupach. Zawsze z niecierpliwością czekaliśmy na weekendy, w czasie których podróżowaliśmy po Wielkiej Brytanii. Zwiedziliśmy Londyn, Birmingham, Liverpool oraz wspaniałą Walię.

pokl_leonardo_2a

A oto nasze osobiste wrażenia: Aneta: ”Pobyt w Anglii pozwolił mi na doskonalenie swoich umiejętności zawodowych oraz językowych”, Adrian: „Bardzo mile wspominam czas spędzony w Anglii, był to dla nas czas na zwiedzanie oraz na doskonalenie umiejętności zawodowych i językowych. Poznałem wielu wspaniałych ludzi”, Paulina: „Pobyt w Anglii był dla mnie udany, poznałam wielu wspaniałych ludzi, mam nadzieję, że będę miała jeszcze okazję by tam wrócić”, Sonia: „Pobyt w Anglii był niesamowitym przeżyciem. Nigdy nie doświadczyłam czegoś podobnego”, Grzegorz: „Było bardzo fajnie, nauczyłem się nowych rzeczy, zdobyłem nowe doświadczenia, a także poznałem angielską kulturę”, Martyna: „ Bardzo mile wspominam, oprócz weekendów spędzonych na zwiedzaniu Wielkiej Brytanii, także same praktyki. Był to czas zdobywania nowych doświadczeń, szlifowania języka angielskiego oraz poznania ciekawych ludzi”, Iwona: „Pobyt w Anglii pomógł mi doszkolić język, poznać kulturę brytyjską oraz miło spędzić czas. Był to niesamowicie spędzony czas. Mam nadzieję, że kiedyś będę mogła tam wrócić”.