Strona główna Wydarzenia W Cogito debatujemy po angielsku

W Cogito debatujemy po angielsku

689
0

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się debata na temat „Praca w Polsce czy za granicą?”. Trudnego zadania prowadzenia poważnej rozmowy w języku angielskim podjęli się uczniowie klasy 2 TiR – Karolina, Kamila i Denis – oraz klasy 4 TiH – Konrad, Patryk i Adrian. Dyskutowali oni o trudnym wyborze, przed którym często stoją młodzi ludzie: gdzie podjąć pracę? Drużyna 4 TiH przekonywała, że o wiele więcej sukcesów można odnieść wyjeżdżając z kraju. Argumentem były dobre zarobki, zdobycie doświadczenia, poznanie nowych kultur. Przeciwne stanowisko zajmowała 2 TiR. Według nich zostając w Polsce również można osiągnąć te cele, a ponadto nie jest się narażonym na problemy wynikające z bariery językowej, rozstania z bliskimi i życia w obcym środowisku. Debatę sprawnie prowadziły Martyna i Natalia z klasy 2 TH. Nie było przegranych ani wygranych; obie strony wykazały się bardzo dobrą umiejętnością przedstawienia swojego zdania i obrony swojej opinii. Tytułowe pytanie pozostało bez odpowiedzi, ale po wysłuchaniu tej debaty jednego możemy być pewni. Dla jej uczestników język angielski na pewno nie jest barierą językową.

W COGITO zawsze dużo się dzieje. Gimnazjalistów, którzy chcieliby bliżej poznać naszą szkołę i kształcić się w kierunkach

  • technik hotelarstwa
  • technik żywienia i usług gastronomicznych
  • technik kelner (z elementami barmana i baristy)
  • technik informatyk
  • technik organizacji reklamy
  • technik obsługi turystycznej

lub w zawodzie kucharz i cukiernik zapraszamy na Dzień Otwarty szkoły w sobotę 12 kwietnia 2014 w godzinach 9.00 – 13.00. W programie między innymi profesjonalne warsztaty tańca nowoczesnego.