Strona główna Wydarzenia Akademia z okazji obchodów 3 maja

Akademia z okazji obchodów 3 maja

632
0

W dniu 29 kwietnia 2014 w ZSP „Cogito” odbyła się akademia z okazji 223 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja.

Była to pierwsza taka konstytucja w nowożytnej Europie a druga po amerykańskiej na świecie. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Wielki w dniu 3 MAJA 1791r. Ustawa ta była dziełem pracy nad uzdrowieniem Państwa. Niestety jej przeciwnicy: obce mocarstwa, a także część szlachty polskiej uważającej się za gorących patriotów, nie pozwolili na to. Konstytucja nie weszła w życie, a Rzeczpospolita poddana została kolejnym rozbiorom aż do całkowitego zniknięcia na 123 lata z map świata.

Uroczysta akademia została przygotowana przez uczniów pod okiem Pani Barbary Patyk-Płuciennik.

Poprzedni artykuł„Cogito spełnia marzenia uczniów”
Następny artykułCOGITO dołącza do informatycznych profesjonalistów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.