Strona główna Wydarzenia „Cogito spełnia marzenia uczniów”

„Cogito spełnia marzenia uczniów”

691
0

Nasza szkoła jako jedyna w regionie, wychodząc na przeciw zapotrzebowaniom rynku pracy oraz spełniając oczekiwania młodych ludzi i ich rodziców, od nowego roku szkolnego umożliwi uczniom zdobycie dodatkowych kwalifikacji. Młodzież, która od września 2014r. podejmie naukę w „Cogito” na kierunku Technik Hotelarstwa przez cztery lata będzie zdobywała kwalifikacje potrzebne do pracy stewarda/ stewardesy. Przedmioty zawodowe będą poszerzone o wiedzę z zakresu historii lotnictwa pasażerskiego, prawa lotniczego, bezpieczeństwa wewnętrznego, radzenia sobie w sytuacjach nadzwyczajnych np. związanych z terroryzmem, zasadami udzielania pierwszej pomocy. Ponadto uczniowie będą uczestniczyli w warsztatach wizażu, autoprezentacji, umiejętności radzenia sobie ze stresem, komunikacji werbalnej. Cyklicznie, w ramach zajęć wychowania fizycznego uczniowie będą mieli zajęcia na basenie, gdzie nabędą praktycznych umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach np. wodowanie oraz udzielanie pomocy innym ludziom. Na zajęciach obsługi konsumenta uczniowie nabędą umiejętności przyrządzania oraz serwowania posiłków klientom linii lotniczych. Bardzo ważna rzeczą w pracy stewarda/stewardesy jest znajomość języków obcych, dlatego też uczniowie będą uczyli się dwóch, wybranych przez siebie języków. Dodatkowym atutem jest język obcy zawodowy, dzięki czemu uczniowie poznają słownictwo branżowe. Dzięki współpracy z Politechniką Śląską przyszli pracownicy linii lotniczych będą mieli możliwość uczestniczenia w wykładach prowadzonych przez przedstawicieli Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego. W celu poznania specyfiki pracy w branży lotniczej uczniowie będą spotykali się z pracownikami różnych linii lotniczych. Raz w semestrze, by sprawdzić wiedzę teoretyczną w praktyce uczniowie będą mieli zajęcia na lotnisku w Pyrzowicach.

Zawód stewarda/stewardesy to jeden z najbardziej popularnych i modnych zawodów dzisiejszych czasów, który gwarantuje nie tylko zwiedzenie świata w jego najdalszych zakątkach, ale również dobre zarobki. Wszystkich ciekawych świata, otwartych na nowe doświadczenia zapraszamy w mury ZSP Cogito.

innowacja_cogito_1