Strona główna Konkursy II edycja Konkursu Pięknego Czytania w SP 6

II edycja Konkursu Pięknego Czytania w SP 6

876
0

Z okazji „ROKU CZYTELNICTWA” nauczyciele naszej szkoły mgr Helena Kruszecka i mgr Agata Dykta wraz z uczniami z klasy 1TZ oraz 1K przygotowali przy współpracy mgr Ewy Hadasz ze SP nr 6 w Siemianowicach Śląskich, II edycję Konkursu Pięknego Czytania. Każdy z uczestników wybierał los, na którym zapisano nr fragmentu tekstu do przeczytania przygotowanego przez jury. Ocenie podlegało płynność czytania, poprawność, wyrazistość i tempo. Za każdą cechę czytania uczestnik mógł uzyskać od 0 – 3 punktów. Do zmagań konkursowych zgłosiło się 6 uczniów z klas 4-6. W czasie obrad jury odbył się wśród publiczności konkurs „Uważnego słuchania” polegający na odpowiadaniu na pytania dotyczącego czytanych tekstów. Mistrzem uważnego słuchania został Wincenty Wolnik z klasy 6b. Po tej części uczniowie ZSP Cogito zaprezentowali przedstawienie pt: „Królewna Śmieszka”. Mistrzem pięknego czytania została Zofia Hrybik z klasy 6b. Serdecznie gratulujemy!