Strona główna Konkursy II edycja Konkursu Pięknego Czytania w SP 6

II edycja Konkursu Pięknego Czytania w SP 6

731
0

Z okazji „ROKU CZYTELNICTWA” nauczyciele naszej szkoły mgr Helena Kruszecka i mgr Agata Dykta wraz z uczniami z klasy 1TZ oraz 1K przygotowali przy współpracy mgr Ewy Hadasz ze SP nr 6 w Siemianowicach Śląskich, II edycję Konkursu Pięknego Czytania. Każdy z uczestników wybierał los, na którym zapisano nr fragmentu tekstu do przeczytania przygotowanego przez jury. Ocenie podlegało płynność czytania, poprawność, wyrazistość i tempo. Za każdą cechę czytania uczestnik mógł uzyskać od 0 – 3 punktów. Do zmagań konkursowych zgłosiło się 6 uczniów z klas 4-6. W czasie obrad jury odbył się wśród publiczności konkurs „Uważnego słuchania” polegający na odpowiadaniu na pytania dotyczącego czytanych tekstów. Mistrzem uważnego słuchania został Wincenty Wolnik z klasy 6b. Po tej części uczniowie ZSP Cogito zaprezentowali przedstawienie pt: „Królewna Śmieszka”. Mistrzem pięknego czytania została Zofia Hrybik z klasy 6b. Serdecznie gratulujemy!

Poprzedni artykułCogito w Polskim Radio Katowice
Następny artykuł„Cogito spełnia marzenia uczniów”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.