Strona główna Wydarzenia „Papież człowieczeństwa i przyjaźni”

„Papież człowieczeństwa i przyjaźni”

W naszej szkole odbyło się przedstawienie słowno-muzyczne „Papież człowieczeństwa i przyjaźni” w wykonaniu uczniów klasy 2 TKZ i 1TIR i 1TZ. Do uroczystości kanonizacyjnych młodzież szkolna przygotowywała się cały rok poprzez: konkurs literacko-plastyczny, konkurs wiedzy o Janie Pawle II oraz prezentacje multimedialne. W ten sposób przybliżyliśmy postać papieża młodzieży. Dzięki staraniom nauczycieli i młodych artystów postać Wielkiego Rodaka przemówiła do słuchaczy. W spektaklu przedstawiono cechy przyjaźni i człowieczeństwa, tak bardzo w obecnych czasach zniekształcone, pozwolą młodemu pokoleniu na refleksję nad sensem własnego życia.