Strona główna Biblioteka Zaczytani w Cogito

Zaczytani w Cogito

405
0

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „Zaczytani” pod patronatem prezydentowej Anny Komorowskiej w listopadzie 2013 roku i zbierała książki pośród uczniów i pracowników szkoły do 4 kwietnia 2014. Udało nam się również nawiązać współpracę z J. Kopel pracownicą antykwariatu „Literackiego” z Siemianowic Śląskich, który przekazywał nam książki na ten cel. Zebraliśmy 270 książeczek dla dzieci i młodzieży. Akcja miała na celu wsparcie szpitalnych oddziałów dziecięcych, aby każde dziecko, które zostanie przyjęte na oddział otrzymało książkę i będzie mogło zabrać ją domu. Dzięki tej kampanii jest możliwość utworzenia bibliotek szpitalnych z wartościowymi książkami dzięki którym dzieci i młodzież będzie mogła oderwać się choć na chwilę od choroby i rozbudzić miłość do czytania i książek. Książki zostały przekazane Fundacji Rozwój, która była organizatorem tej akcji.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.