Strona główna Biblioteka Zaczytani w Cogito

Zaczytani w Cogito

628
0

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „Zaczytani” pod patronatem prezydentowej Anny Komorowskiej w listopadzie 2013 roku i zbierała książki pośród uczniów i pracowników szkoły do 4 kwietnia 2014. Udało nam się również nawiązać współpracę z J. Kopel pracownicą antykwariatu „Literackiego” z Siemianowic Śląskich, który przekazywał nam książki na ten cel. Zebraliśmy 270 książeczek dla dzieci i młodzieży. Akcja miała na celu wsparcie szpitalnych oddziałów dziecięcych, aby każde dziecko, które zostanie przyjęte na oddział otrzymało książkę i będzie mogło zabrać ją domu. Dzięki tej kampanii jest możliwość utworzenia bibliotek szpitalnych z wartościowymi książkami dzięki którym dzieci i młodzież będzie mogła oderwać się choć na chwilę od choroby i rozbudzić miłość do czytania i książek. Książki zostały przekazane Fundacji Rozwój, która była organizatorem tej akcji.