Strona główna Wydarzenia COGITO dołącza do informatycznych profesjonalistów

COGITO dołącza do informatycznych profesjonalistów

891
0

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza szkoła (jako jedna z nielicznych w Polsce!) przystąpiła do programu Novell Academic Training Partner NATP, który umożliwia szkołom średnim i wyższym prowadzenie wybranych, autoryzowanych kursów firmy Novell w ramach programu nauczania. Uczniowie naszej szkoły w ramach kwalifikacji E13 „Administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi” będą mogli brać udział w kursach, które są zgodne ze ścieżkami certyfikacji wyznaczonymi przez firmę Novell.

Autoryzowane kursy Novella, które będą prowadzone w naszej szkole od nowego roku szkolnego 2014/2015:

  • 3101 (SUSE Linux Enterprise 11 Fundamentals) – Podstawy systemów linuksowych, w oparciu o rozwiązania SLE 11, kurs podstawowy zgodny z CompTIA Linux+,
  • 3102 (SUSE Linux Enterprise 11 Administration) – Administracja systemami linuksowymi, w oparciu o rozwiązania SLE 11, kurs średniozaawansowany,
  • 3103 (SUSE Linux Enterprise Server 11 Administration) – Administracja usługami serwerów linuksowych, w oparciu o SLES 11, kurs zaawansowany.

Kursy (3101+3102) są zgodne z wymaganiami do certyfikatu CLA (Certified Linux Administrator), natomiast uzyskanie CLA+ materiał kursu 3103 -> to wymagania wstępne przed przystąpieniem do egzaminu praktycznego na certyfikat CLP (Certified Linux Professional).

 


 

W dzisiejszych czasach samo ukończenie szkoły średniej i zdobycie tytułu technika informatyka to niestety za mało, żeby zaistnieć na rynku pracy…, więc:

  • jeżeli myślisz o swojej przyszłości na poważnie już teraz,
  • jeżeli chcesz poznać coś więcej niż tylko system Windows, Paint oraz gry,
  • jeżeli w przyszłości chcesz mieć przewagę nad innymi kandydatami w poszukiwaniu dobrej pracy,
  • jeżeli wiesz jakie znaczenie mają światowe, renomowane certyfikaty na zaawansowanym poziomie,

to w takim razie warto się zainteresować kierunkiem TECHNIK INFORMATYK w naszej szkole, bo jako jedyna w okolicy poza teoretyczną wiedzą informatyczną daje okazje do zdobycia „praktycznego doświadczenia”, dzięki temu będziesz mógł/mogła w przyszłości udowodnić, że na prawdę posiadasz większą praktyczną wiedzę niż inni. Zdajemy sobie sprawę, że inne szkoły w regionie także posiadają w swojej ofercie kursy certyfikowane – tak, ale porównując „wagę i rangę” tych kursów, to certyfikaty wydane w COGITO posiadają większe znaczenie na rynku pracy, a także stopień zaawansowania. Jeżeli dalej Cię to nie przekonuje, to sprawdź sobie ile takie kursy kosztują „normalnie”, organizowane poza szkołą… Chcesz dowiedzieć się więcej na temat certyfikatów i ich znaczenia – kliknij tutaj.

plakat_natp