Strona główna Konkursy Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Hotelarskiej

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Hotelarskiej

W dniu 05.06.2014 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Hotelarskiej im. Charlesa Kemmonsa Wilsona. W konkursie tym brali udział najlepsi uczniowie szkół hotelarskich z naszego regionu. Naszą szkołę reprezentowały wyłonione w eliminacjach szkolnych uczennice klasy II technikum hotelarskiego: Paulina Schneider i Martyna Magdziak. Podczas konkursu oceniane były różne aspekty sztuki hotelarskiej: wizerunek hotelarza, autoprezentacja, znajomość zasad savoir vivre, znajomość podstawowych pojęć z zakresu hotelarstwa oraz umiejętności praktyczne związane z obsługą gościa w hotelu, która odbywała się w języku obcym. Bardzo miło nam poinformować, że uczennica Paulina Schneider z kl.II. technikum hotelarskiego ZSP COGITO zdobyła II miejsce. Serdecznie gratulujemy!