Strona główna Wydarzenia Cogito i kuchnia molekularna

Cogito i kuchnia molekularna

671
0

Uczniowie ZSP „Cogito” w środę odwiedzili Śląską Wyższą Szkołę Medyczną w Katowicach. Celem wizyty była chęć poznania zasad działania kuchni molekularnej. 20 osobowa grupa naszych gastronomów wraz z opiekunami: p. R. Olszak-Flak, p. B. Trziszką i p. R. Podleckim uczestniczyła w warsztatach i dowiedziała się w jaki sposób świadomie wykorzystywać sposób i procesy fizyczne oraz chemiczne w kuchni przy jednoczesnym zastosowaniu całkowicie naturalnych składników. Młodzież „Cogito” chętnie wzięła udział w ćwiczeniach podczas których wykonała kawior, soki z dodatkiem suchego lodu, makaron z sosu pomidorowego. Ponadto nasi uczniowie wzięli udział w Quizach tematycznych, a w ramach relaksu skorzystali z porad dietetyków i zabiegów kosmetycznych.