Strona główna Wydarzenia Cogito na „Festiwalu zawodów”

Cogito na „Festiwalu zawodów”

684

Uczniowie COGITO pokazali swoje umiejętności zawodowe podczas „Festiwalu Zawodów” organizowanego w ramach projektu „Mam zawód mam pracę w regionie.” Festiwal poprzedziła konferencja, w której uczestniczył Mirosław Sekuła – Marszałek Województwa Śląskiego, Stanisław Faber – Śląski Kurator Oświaty, wielu dostojnych gości oraz dyrektorzy szkół uczestniczących w projekcie.
W samo południe wniesieniem tortu dla kilkuset osób rozpoczął się ”Festiwal zawodów” w ramach którego uczniowie szkół z województwa śląskiego brali udział w konkursach prezentując swoje umiejętności zawodowe. Zaciekła rywalizacja o zajęcie miejsca na podium wszystkim dostarczyła adrenaliny. Na własne oczy mogliśmy śledzić zaangażowanie uczniów ich pasję w realizację zadania konkursowego. Uczniowie ZSP COGITO jak zawsze udowodnili, że są zawodowcami zajmując 1 i 2 miejsce. Przyszli pracodawcy już chyba dzisiaj zacierają ręce jak gastronomowie, hotelarze, technicy reklamy, informatycy z COGITO zasilą ich kadry. Gimnazjalistów zapraszamy w mury naszej szkoły, bo jak widać naprawdę warto!