Strona główna Wydarzenia Nowe perspektywy w nowoczesnych pracowniach…

Nowe perspektywy w nowoczesnych pracowniach…

906
0

W ramach projektu europejskiego „Mam zawód – mam pracę w regionie” część środków została przeznaczona na wyposażenie pracowni informatycznych. „Nowe życie” dostała pracownia systemów i sieci komputerowych (dla zawodu TECHNIK INFORMATYK) oraz pracownia projektowania reklamy (dla zawodu TECHNIK ORGANIZACJI REKLAMY). Komputery zostały wyposażone m.in. w:

  • dwurdzeniowe procesory Intel czwartej generacji (Haswell) o częstotliwości taktowania 3,2 GHz,
  • grafikę dedykowaną  Nvidia GeForce 640 2 GB DDR3 – do zastosowań graficznych z obsługą technologii CUDA (w celu szybszej realizacji zadań korzystając z mocy karty graficznej),
  • wydajne dyski SSD firmy SanDisk z wysokimi parametrami zapisu/odczytu sekwencyjnego (bez porównania szybsze od wysłużonych tradycyjnych dysków HDD),
  • markowe zasilacze Chieftec ze sprawnością energetyczną powyżej 80% (dzięki temu komputery pracują stabilniej oraz nie straszne im zaniki napięcia).

Do komputerów zakupiono 21,5 calowe monitory LED firmy Acer z obsługą rozdzielczości FullHD, podłączone jak przystało na XXI wiek przez cyfrowe złącze DVI. Całą pracownią zarządza nowy markowy serwer DELL oparty na procesorze Intel Xeon (do zastosowań serwerowych), pracujący pod kontrolą najnowszego Windows Server 2012 (cała szkoła pod kontrolą systemu Linux – ot taki paradoks – żeby było ciekawiej 🙂 ), zabezpieczonego przez zaawansowany awaryjny zasilacz (UPS).

Nasza nowa pracownia będzie wspaniałą bazą dla szkoleń informatycznych z Akademii Suse (NATP) oraz dla wszystkich zajęć montażowych i sieciowych, a projektowanie grafiki rastrowej (Adobe Photoshop) i wektorowej (Corel Draw) nie będzie już sprawiało żadnych większych kłopotów. Oczywiście uczniowie pozostałych kierunków zawodowych w naszej szkole (kucharz, hotelarz, kelner) nie będą pokrzywdzeni, bo też będą mogli cieszyć się rozrywką z dużą ilością FPS’ów (np. odpoczywając na zajęciach z informatyki). 😉

Przy tej okazji warto wspomnieć, że już oficjalnie jesteśmy 17 szkołą w Polsce (drugą w województwie śląskim), która oferuje zaawansowane szkolenia z zakresu systemów operacyjnych Linux dla naszych uczniów dla kierunku TECHNIK INFORMATYK.