Strona główna Wydarzenia Pierwszy matematyk w mieście z „Cogito”

Pierwszy matematyk w mieście z „Cogito”

617

Niespełna trzy miesiące temu odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2014. Do konkursu zgłosili się uczniowie klasy I TIR , kształcący się w zawodzie technik informatyk oraz technik organizacji reklamy w ZSP „Cogito”.

Nie mogliśmy doczekać się wyników, biorąc pod uwagę, że Kangur był zwieńczeniem szeregu imprez promujących matematykę w szkole. Warto jednak było uzbroić się w cierpliwość. Uczeń naszej szkoły Dawid Kubrak okazał się bezkonkurencyjny w swojej kategorii wiekowej i zajął pierwsze miejsce w powiecie. Gratulujemy serdecznie Dawidowi i życzymy kolejnych sukcesów. Pozostałych uczniów zachęcamy do zmierzenia się z zadaniami w następnej edycji Kangura już za rok.