Strona główna Biblioteka Wiosna z poezją Herberta

Wiosna z poezją Herberta

627

wiosna_z_poezja_herberta_2014Choć rok szkolny ma się już ku końcowi, zbliża się lato i upragnione wakacje, młodzież naszej szkoły w dalszym ciągu pracuje na wysokich obrotach. 16 czerwca ,w wiosennej jeszcze aurze, odbył się w Cogito konkurs recytatorski, poświęcony poezji naszego patrona- Zbigniewa Herberta. Jury pod kierunkiem pani Bożeny Rosickiej oceniało dykcję, poprawność językową, stopień opanowania tekstu, ekspresję oraz umiejętności interpretacyjne. Po wysłuchaniu wszystkich utworów jury przyznało I miejsce uczennicy klasy pierwszej TZ – Angelice Łukomskiej za piękną interpretację wiersza Dwie krople. Wszystkim śmiałkom, którzy nie boją się zmierzyć z trudną poezją naszego patrona gratulujemy i zachęcamy do dalszego udziału w konkursach, które odbędą się już w przyszłym roku szkolnym.