Strona główna Wydarzenia „Europa naszym domem”

„Europa naszym domem”

585
0

ZSP „Cogito” szczyci się uczniami, którzy uwielbiają się uczyć, dokształcać i doskonalić swoje umiejętności, zwłaszcza zawodowe. Wiedzę potrzebną w przyszłej pracy zdobywają nie tylko pod czujnym okiem  nauczycieli, ale także na praktykach zawodowych. Nasza szkoła wysyła młodzież na praktyki w kraju i za granicą.

Pobyt na  praktykach zagranicznych jest możliwy dzięki realizacji różnych projektów, co trwa już od 11 lat. Obecnie „Cogito” realizuje projekt „Europa naszym domem”, który wchodzi w skład programu „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki. W październiku i listopadzie 14 osobowe grupy uczniów z klas o profilu: technik kelner, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik reklamy wyjadą zdobywać nowe doświadczenia w angielskich hotelach, restauracjach i pubach. Po zakończeniu praktyk uczniowie otrzymają certyfikaty z miejsc pracy i certyfikaty Europass obowiązujące w całej Europie. Wyjazd poprzedzają przygotowania tzn. uczniowie, którzy zdali egzamin kwalifikujący do wyjazdu biorą udział w zajęciach z pedagogiem szkolnym, nauczycielami języków obcych i nauczycielami przedmiotów zawodowych. Nad sprawną realizacją projektu czuwają koordynatorzy.: p. Sabina Królikowska i p. Joanna Kleczka.

pokl_leonardo_2a

 

Poprzedni artykułXVI Ogólnopolski Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół
Następny artykułSłodkie owoce dla uczniów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.