Strona główna Wydarzenia „Europa naszym domem”

„Europa naszym domem”

709
0

ZSP „Cogito” szczyci się uczniami, którzy uwielbiają się uczyć, dokształcać i doskonalić swoje umiejętności, zwłaszcza zawodowe. Wiedzę potrzebną w przyszłej pracy zdobywają nie tylko pod czujnym okiem  nauczycieli, ale także na praktykach zawodowych. Nasza szkoła wysyła młodzież na praktyki w kraju i za granicą.

Pobyt na  praktykach zagranicznych jest możliwy dzięki realizacji różnych projektów, co trwa już od 11 lat. Obecnie „Cogito” realizuje projekt „Europa naszym domem”, który wchodzi w skład programu „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki. W październiku i listopadzie 14 osobowe grupy uczniów z klas o profilu: technik kelner, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik reklamy wyjadą zdobywać nowe doświadczenia w angielskich hotelach, restauracjach i pubach. Po zakończeniu praktyk uczniowie otrzymają certyfikaty z miejsc pracy i certyfikaty Europass obowiązujące w całej Europie. Wyjazd poprzedzają przygotowania tzn. uczniowie, którzy zdali egzamin kwalifikujący do wyjazdu biorą udział w zajęciach z pedagogiem szkolnym, nauczycielami języków obcych i nauczycielami przedmiotów zawodowych. Nad sprawną realizacją projektu czuwają koordynatorzy.: p. Sabina Królikowska i p. Joanna Kleczka.

pokl_leonardo_2a