Strona główna Programy Europejskie COGITO nadaje ze STAFFORD

COGITO nadaje ze STAFFORD

691
0

Uczestnicy praktyk zawodowych programu organizowanych w ramach programu Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki spędzają czas nie tylko zawodowo. Założeniem programu jest również poznanie kultury, historii i języka kraju w którym odbywa się staż. Nasi uczniowie pod opiekę nauczyciela odbyli jedną z kilku wycieczek., a oto co napisali:

W miniony weekend wyruszyliśmy na wycieczkę do Londynu i Birmingham, gdzie zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Do Londynu dotarliśmy w późnych godzinach wieczornych dzięki czemu mieliśmy okazję zobaczyć jak majestatycznie wygląda On nocą. Wszyscy byli zachwyceni przepięknie oświetlonym w nocy Tower Bridge który łączy północny z południowym brzegiem Tamizy. Następnego dnia rano zwiedzanie zaczęliśmy od Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, w którym widzieliśmy wiele ciekawych postaci zasłużonych dla kina, takich jak Alfred Hitchcock, piosenkarzy takich jak Bob Marley czy zespół The Beatles oraz wielu polityków takich jak Dalajlama, John Fitzgerald Kennedy lub Adolf Hitler, mogliśmy poznać historię Anglii, a także przejść się tunelem strachu. Zwieńczeniem zwiedzania muzeum był film z efektami 4D, który pozwalił poczuć go na własnej skórze. Następnie zwiedzaliśmy Londyn pieszo, widzieliśmy Poland Street, China Town oraz Trafalgar Square, pomnik Kapitana Nelsona który dwukrotnie pokonał flotę Francji oraz National Gallery w której spoczywają zbiory Imperium Brytyjskiego. Następnie skierowaliśmy się w stronę pałacu Buckingham gdzie strzeliliśmy kilka fotek, a następnie poszliśmy zobaczyć Big Bena gdzie odbyła się kolejna sesja zdjęciowa. Kolejne kroki skierowaliśmy się do London Eye skąd z wysokości 135 metrów podziwialiśmy panoramę Londynu. Wisienką na torcie był Tower of London – Pałac i Twierdza Jej Królewskiej Mości, gdzie istniało kiedyś więzienie, a obecnie mieści się tam muzeum oraz znajdują się insygnia koronacyjne. Wieczorem kolejny raz rozkoszowaliśmy się pięknie oświetlony Tower Bridge, a następnie przy muzyce country wróciliśmy do Stafford.

W niedzielę rano wyruszyliśmy do Birmingham, poznaliśmy wspaniałą architekturę miasta, zwiedziliśmy Victoria Square i Museum Art Gallery oraz St Philip’s Cathedral. Po zwiedzaniu większość z nas ogarnął szał zakupów. To był bardzo interesujący dzień z wieloma atrakcjami dla każdego. Mamy nadzieję, że zaplanowana wycieczka do Liverpool’u będzie również pełna wrażeń.”

Pozdrawiamy

My też mamy nadzieję, że kolejna grupa będzie równie zadowolona z praktyk i atrakcji jakie serwuje COGITO swoim uczniom.

pokl_leonardo_2a