Strona główna Wydarzenia Informatycy COGITO przyspieszają (sprzętowo i programowo)

Informatycy COGITO przyspieszają (sprzętowo i programowo)

539
0

W pracowniach informatycznych COGITO zaszły (długo oczekiwane) kolejne pozytywne zmiany. Dzisiaj dotarła do nas przesyłka, w której znalazły się profesjonalne części dla pracowni informatycznej m.in. wydajne dyski SSD renomowanej firmy Plextor. Po zamontowaniu tych dysków SSD [Super Szybkich Dysków 😆 ] przez naszych uczniów z klas informatycznych (w ramach zajęć szkolnych), czas od włączenia komputera do uruchomienia systemu operacyjnego skrócił się do kilku sekund. Nasza szkoła może teraz pochwalić się najszybszymi pracowniami komputerowymi w siemianowickich szkołach – a od dzisiaj posiadamy aż dwie takie pracownie (o pierwszej pracowni pisaliśmy w czerwcu). Dodatkowo oprócz szybszej pracy zmniejszył się też poziom hałasu – ponieważ dyski te są bezgłośne. Nareszcie można w ciszy skupić się na wykonywanej pracy.

Modernizacja pracowni komputerowych zbiegła się z czasem, w którym właśnie kończymy nabór uczniów kierunku TECHNIK INFORMATYK do grup szkoleniowych z NAT PL (Akademii Novell z zakresu administracji system Linux). Dzięki temu szkolenia będą prowadzone bez żadnych przeszkód technicznych i formalnych.

Ponieważ COGITO stale poszerza zakres oferowanych zajęć dodatkowych, od listopada nasza szkoła, poza Akademią Novell, będzie mogła prowadzić zaawansowane kursy CLA – Certified Linux Administrator, które kończą się międzynarodowym certyfikatem, poprzedzonym testem praktycznym i teoretycznym w języku angielskim. Do tej pory tylko specjalnie akredytowane komercyjne ośrodki szkoleniowe i uczelnie wyższe mogły prowadzić w Polsce takie szkolenia. Pozostałe szkoły w okolicy prowadzą szkolenia informatyczne, które potwierdzają tylko podstawową wiedzę komputerową – to tak jakby porównać to z zawodowym kierowcą ciężarówki, który chwali się, że ukończył kurs prawa jazdy. Nasza szkoła stara się skupiać tylko na tych certyfikatach, których poziom wymaga od uczniów dużego zaangażowania i wiedzy, ale dzięki temu mają oni przewagę na rynku pracy, szczególnie, jeżeli kończą edukację na etapie szkoły średniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.