Strona główna Wydarzenia Informatycy COGITO przyspieszają (sprzętowo i programowo)

Informatycy COGITO przyspieszają (sprzętowo i programowo)

695
Stargate Atlantis
Stargate

W pracowniach informatycznych COGITO zaszły (długo oczekiwane) kolejne pozytywne zmiany. Dzisiaj dotarła do nas przesyłka, w której znalazły się profesjonalne części dla pracowni informatycznej m.in. wydajne dyski SSD renomowanej firmy Plextor. Po zamontowaniu tych dysków SSD [Super Szybkich Dysków 😆 ] przez naszych uczniów z klas informatycznych (w ramach zajęć szkolnych), czas od włączenia komputera do uruchomienia systemu operacyjnego skrócił się do kilku sekund. Nasza szkoła może teraz pochwalić się najszybszymi pracowniami komputerowymi w siemianowickich szkołach – a od dzisiaj posiadamy aż dwie takie pracownie (o pierwszej pracowni pisaliśmy w czerwcu). Dodatkowo oprócz szybszej pracy zmniejszył się też poziom hałasu – ponieważ dyski te są bezgłośne. Nareszcie można w ciszy skupić się na wykonywanej pracy.

Modernizacja pracowni komputerowych zbiegła się z czasem, w którym właśnie kończymy nabór uczniów kierunku TECHNIK INFORMATYK do grup szkoleniowych z NAT PL (Akademii Novell z zakresu administracji system Linux). Dzięki temu szkolenia będą prowadzone bez żadnych przeszkód technicznych i formalnych.

Ponieważ COGITO stale poszerza zakres oferowanych zajęć dodatkowych, od listopada nasza szkoła, poza Akademią Novell, będzie mogła prowadzić zaawansowane kursy CLA – Certified Linux Administrator, które kończą się międzynarodowym certyfikatem, poprzedzonym testem praktycznym i teoretycznym w języku angielskim. Do tej pory tylko specjalnie akredytowane komercyjne ośrodki szkoleniowe i uczelnie wyższe mogły prowadzić w Polsce takie szkolenia. Pozostałe szkoły w okolicy prowadzą szkolenia informatyczne, które potwierdzają tylko podstawową wiedzę komputerową – to tak jakby porównać to z zawodowym kierowcą ciężarówki, który chwali się, że ukończył kurs prawa jazdy. Nasza szkoła stara się skupiać tylko na tych certyfikatach, których poziom wymaga od uczniów dużego zaangażowania i wiedzy, ale dzięki temu mają oni przewagę na rynku pracy, szczególnie, jeżeli kończą edukację na etapie szkoły średniej.