Strona główna Wydarzenia Innowacja pedagogiczna w TTZ

Innowacja pedagogiczna w TTZ

698
0

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych „Cogito” w obecnym roku szkolnym wprowadzono dodatkowe treści nauczania na kierunku Technik Obsługi Turystycznej Realizowana innowacja pedagogiczna będzie obowiązywała przez cały cykl nauczania, czyli 4 lata. Dzięki uatrakcyjnieniu oferty edukacyjnej absolwenci Technikum Obsługi Tursytycznych (grupa turystyczna) oprócz tytułu technika w wybranym zawodzie zdobędą dodatkowe kwalifikacje. Jedną z nich jest możliwość pracy w charakterze pilota wycieczek. Uczniowie najpierw będą zdobywali wiedze teoretyczną wplecioną w cykl nauczania szkolnego. W klasie III przyjdzie czas na zaprezentowanie zdobytej wiedzy w praktyce. Ubiegający się o Certyfikat Pilota Wycieczek wyjada na 5-cio dniową wycieczkę zagraniczną, która będzie jednocześnie egzaminem. Jednakże nie wystarczy tylko zdać ów egzamin. By zostać „certyfikowanym” pilotem trzeba także uzyskać pozytywne wyniki z egzaminu maturalnego.

Poprzedni artykułZajęcia dla uczestników programu „Europa naszym domem”
Następny artykułZaczytani wracają

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.