Strona główna Wydarzenia Innowacja pedagogiczna w TTZ

Innowacja pedagogiczna w TTZ

817
Stargate Atlantis
Stargate

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych „Cogito” w obecnym roku szkolnym wprowadzono dodatkowe treści nauczania na kierunku Technik Obsługi Turystycznej Realizowana innowacja pedagogiczna będzie obowiązywała przez cały cykl nauczania, czyli 4 lata. Dzięki uatrakcyjnieniu oferty edukacyjnej absolwenci Technikum Obsługi Tursytycznych (grupa turystyczna) oprócz tytułu technika w wybranym zawodzie zdobędą dodatkowe kwalifikacje. Jedną z nich jest możliwość pracy w charakterze pilota wycieczek. Uczniowie najpierw będą zdobywali wiedze teoretyczną wplecioną w cykl nauczania szkolnego. W klasie III przyjdzie czas na zaprezentowanie zdobytej wiedzy w praktyce. Ubiegający się o Certyfikat Pilota Wycieczek wyjada na 5-cio dniową wycieczkę zagraniczną, która będzie jednocześnie egzaminem. Jednakże nie wystarczy tylko zdać ów egzamin. By zostać „certyfikowanym” pilotem trzeba także uzyskać pozytywne wyniki z egzaminu maturalnego.