Strona główna Programy Europejskie „Pierwsza wycieczka” – praktykanci ze Stafford relacjonują…

„Pierwsza wycieczka” – praktykanci ze Stafford relacjonują…

574
0

11 października o 8.30 rano wyruszyliśmy na naszą pierwszą wycieczkę. Pojechaliśmy do Walii gdzie mieliśmy okazję zwiedzić ciekawe miejsca i podziwiać piękne widoki. Najpierw zatrzymaliśmy się w miasteczku Dolgellau, calym zbudowanym z szarego walijskiego kamienia a potem zwiedzilismy Labirynt króla Artura. Wedrowaliśmy podziemnymi korytarzami poznając opowieści i legendy z nim związane.
Korzystając z pięknej povgody wybraliśmy się też na plażę w Barmouth a potem odwiedziliśmy Portmeirion – kolejną atrakcję turystyczną północnej Walii. Jest to wioska usytuowana na półwyspie, pelna środziemnomorskiej roślinności, oferująca wiele ścieżek spacerowych i możliwość podziwiania pięknych widoków. Nocowaliśmy w polskim osiedlu w Penrhos.
Kolejnym miejscem godnym uwagi była zaginiona wioska – ’ ghost village ’, która nie była zamieszkana przez 50 lat a teraz stanowi atrakcję turystyczną. Jest tam niewielkie muzum pozwalające poznać historię tego miejsca i języka walijskiego. Mogliśmy też podziwiać piękne krajobrazy i spacerować po rozleglej plaży.
Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Stafford. Wycieczka ta bardzo się wszystkim podobała i mamy nadzieję, że kolejne będą jeszcze lepsze.

COGITO

Poprzedni artykułZaczytani wracają
Następny artykułCogito „w średniowiecznym skryptorium”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.