Strona główna Wydarzenia Podniebne spotkanie

Podniebne spotkanie

725
0

W dniu 17.10.2014 uczniowie 1 TH objętej innowacją pedagogiczną – steward, stewardesa, wzięli udział w spotkaniu z Panią Magdaleną Dutkiewicz, stewardesą reprezentującą linie lotnicze Small Planet Airlines Sp. z o.o. Podczas spotkania omówiona została specyfikacja pracy stewarda/stewardesy oraz wymagania stawiane kandydatom aplikującym na w/w stanowiska. W dalszej części spotkania odbyły się warsztaty m.in. z autoprezentacji, przykładowej rozmowy kwalifikacyjnej. Uczniowie odgrywali scenki rodzajowe związane z różnymi sytuacjami problemowymi mogącymi pojawić się na pokładzie samolotu. Ponadto Pani Magdalena Dutkiewicz przedstawiła procedury postępowania w sytuacjach awaryjnych np. wodowanie, porwanie samolotu itp. W najbliższy czwartek 1 TH odbędzie wycieczkę do Portu Lotniczego w Pyrzowicach. Ponadto w ramach wychowania fizycznego uczennice systematycznie uczęszczają na zajęcia z pływania do Kompleksu Sportowego „Michał”.