Strona główna Programy Europejskie Z wizytą w Liverpoolu

Z wizytą w Liverpoolu

739
0

Minął kolejny tydzień praktyki zawodowej w Stafford. Od poniedziałku do piątku zdobywamy nowe doświadczenia, szlifujemy nasze umiejętności zawodowe, uczymy się od doświadczonych kucharzy i kelnerów angielskich restauracji.

Jak w każdy weekend, po tygodniu wytężonej pracy przyszedł czas na relaks. Tym razem pojechaliśmy na wycieczkę do Liverpoolu – miasta położonego na północnym brzegu rzeki Mersey, na zachodnim wybrzeżu Anglii. Z Liverpoolem kojarzy się zespół The Beatles, który w tym mieście powstał i występował w klubie Cavern. Mieliśmy okazję poznać historię zespołu w Muzeum The Beatles, pełnego pamiątek i informacji o tej światowej legendzie muzyki rozrywkowej. Korzystając z audio-przewodnika poznaliśmy szczegóły dotyczące życia i działalności Beatlesów oraz wysłuchaliśmy największych przebojów zespołu. Następnie oglądaliśmy Albert Dock, czyli dok portowy wybudowany w 1847 roku. Idąc dalej mogliśmy podziwiać Pier Head obejmującą zespół trzech najbardziej znanych budynków miasta zwanych The Three Graces wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po tak dużej dawce wrażeń poszliśmy na lunch, by potem dalej podążać śladami Beatlesów po miejscach gdzie grał zespół m.in. The Cavern Club oraz gdzie wychowywali się i mieszkali Sir Paul McCartney oraz John Lennon.

Ten dzień był pełen wrażeń, wieczorem wróciliśmy do Stafford zmęczeni, ale zadowoleni.

 

pokl_leonardo_2a