Strona główna Wycieczki Wycieczka do Wrocławia

Wycieczka do Wrocławia

795
Stargate Atlantis
Stargate

12 listopada z inicjatywy p. Bożeny Rosickiej odbyła się wycieczka do Wrocławia. 40-osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami wczesnym rankiem wyruszyła do prastarego grodu nad Odrą. Program wyjazdu składał się z trzech punktów. Pierwszym był zwiedzanie Wrocławia wraz z przewodnikiem, który oprowadził nas po Starym Mieście. Zobaczyliśmy Rynek, kościół św. Elżbiety, Plac Solny, potem spacerkiem przy pięknej pogodzie udaliśmy się do najstarszej zabytkowej części miasta-Ostrowa Tumskiego, gdzie zwiedziliśmy m.in. archikatedrę wrocławską. Szczególne zainteresowanie wzbudził Most Tumski i związana z nim legenda, mówiąca o tym, że kto pomyśli sobie jakieś życzenie i na bezdechu przejdzie przez most, tego marzenia wkrótce się spełnią. W naszej grupie znalazło się wielu śmiałków, którzy sprostali zadaniu. Drugim puntem wycieczki była gra terenowa, polegająca na znalezieniu jak największej liczby krasnali, będących symbolem miasta. Dziś jest ich już ponad 300. Gra trwała 90 minut a zadaniem 2-3 osobowych zespołów było znalezienie i udokumentowanie krasnali. Zwycięzcami okazali się Angelika Olszewska i Martin Bobrowski z klasy 3tkz, którzy znaleźli 44 krasnale i w nagrodę otrzymali słodki upominek. Trzeba przyznać, że poszukiwanie wrocławskich krasnoludków sprawiło uczniom wiele radości. Ostatnią częścią wycieczki było otwarte zaledwie przed trzema tygodniami Afrykarium – unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu- znajdujące się we wrocławskim zoo, które okazało się wielką atrakcją . Mogliśmy obejrzeć m.in. olbrzymie akwaria, podwodny, akrylowy tunel o długości około 18 metrów, zbiorniki wodne oraz baseny ukazujące m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki, głębiny Kanału Mozambickiego, pingwiny, rekiny, płaszczki i inne zwierzęta. Trzeba przyznać, że obiekt zrobił na wszystkich duże wrażenie. Po całodniowej wędrówce po Wrocławiu wsiedliśmy do autokaru i w lekkim półśnie wróciliśmy wieczorem do Siemianowic. Wycieczka do Wrocławia była bardzo udana a program zrealizowaliśmy w 100% o czym można przekonać się oglądając naszą galerię zdjęć.