Strona główna Programy Europejskie Hej Stafford to znowu My!

Hej Stafford to znowu My!

642
0

No i jesteśmy!

Wczoraj rano wylądowaliśmy na lotniku London Luton, po odebraniu bagaży czekali na nas Tomek- jeden z naszych opiekunów i Steve- nasz kierowca, którzy zawieźli nas do Stafford- mamy tu spędzić najbliższy miesiąc. Na miejscu przywitał nas pan Wysocki, nasz koordynator i opiekun. Od pierwszych minut miasto zachwyciło nas swoim wspaniałym klimatem. Stafford to miasto położone w samym centrum West Midlands. Zaskakuje pięknymi budynkami i wieczorną ciszą dzięki której zaraz po przylocie mogliśmy się zrelaksować. Mieszkamy w Akademiku, gdzie każdy z nas ma swój pokój a na posiłki spotykamy się we wspólnej kuchni. Kolacje zjedliśmy w cudownej restauracji The Picture w której kiedyś znajdowało się kino, do dziś został tam ekran i podział rzędów jak w sali kinowej.

Zachwytom nie było końca jednak następnego dnia przyszedł czas na praktyki, stres który nam towarzyszył okazał się zbędny, Anglicy to wspaniali i cierpliwi ludzie, pokazali nam stanowiska pracy i wyznaczyli zadania.

Każdy z kierunku gastronomicznego pracuje w bardzo dobrych restauracjach i hotelach m.in. The Soup Kitchen, The Bear Grill, Swan Hotel w których mogą poznać tradycje i zwyczaje panujące w Angielskiej kuchni i co najważniejsze dużo się nauczyć praktykując język angielski. Grupa reklamy podzielona została na dwie połowy, Karolina i Angelika pracują w firmie SIMPLY DRINKWARE gdzie mogą tworzyć wspaniałe nadruki na gadżetach reklamowych natomiast pozostała trójka pracuję w domu zajmując się działaniami marketingowymi firmy POLARIS. Jesteśmy szczęśliwi że zdecydowaliśmy się podjąć próbę przejścia rekrutacji do projektu jednak najbardziej cieszy Nas możliwość pobytu w Stafford, poznania innego kraju, szlifowania języka i nauki w ramach projektu systemowego  „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki,  Priorytet III – Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.4 – Otwartość systemu oświaty w kontekście uczenia się przez całe życie, Poddziałanie 3.4.2 – Upowszechnienie uczenia się przez całe życie. Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do krótkiej foto-relacji. 🙂