Strona główna Programy Europejskie „To już jest koniec…” – wspomnienia ze Stafford

„To już jest koniec…” – wspomnienia ze Stafford

649
0

Nasza przygoda z Anglią zaczęła się 06.10.2014 r., kiedy to grupą 13 osób wraz z opiekunem wsiedliśmy na lotnisku w Pyrzowicach do samolotu- kierunek London Luton. Tak, jak szybko to wszystko się zaczęło, nawet się nie obejrzeliśmy, a już się zakończyło. Zostało nam jednak wiele barwnych wspomnień, które na nowo się odradzają gdy tylko spoglądamy na nasze zdjęcia lub nagrania. Chcemy je wam przedstawić, abyście mogli choć na chwilę znaleźć się tam z nami.

Zamieszkaliśmy w Collegu w miejscowości Stafford w Wielkiej Brytanii. Obudzeni każdego poranka zapachem kawy i ciepłych tostów wybieraliśmy się na praktyki. Pracowaliśmy w wielu restauracjach, restauracjach hotelowych i kawiarniach takich jak m.in. Bear Grill, Swan Hotel, The Plough, Dog and Doublet, Bean enCounter, Littleton Arms i Soup Kitchen w Stafford i okolicy. W tych miejscach poznaliśmy angielską branżę gastronomiczną, pracowaliśmy w kuchni, za barem i przy obsłudze gości. Zawarliśmy wiele nowych znajomości, spotkaliśmy się z bardzo serdecznym przyjęciem przez angielską społeczność, co każdy z nas mile wspomina. Nasz pobyt w Anglii nie skupiał się jedynie na pracy, został on wzbogacony wieloma wycieczkami:

  • Do Walii, gdzie widzieliśmy piękno natury na wielu cudownych plażach, głęboką zieleń rozmaitych pastwisk i łąk, przejrzystość wód morskich, jezior i rzek. Mieliśmy okazję podziwiać bajkowy zachód słońca.
  • Do Londynu, w którym pokazano nam dziedzictwo stolicy Wielkiej Brytanii: Muzeum Madame Tussauds , National London Gallery, Big Ben, London Eye, Buckingham Palace, Tower Bridge i wiele innych cudownych miejsc.
  • Do Birmingham, który okazał się dla nas stolicą rozmaitych sklepów oraz galerii handlowych i w mig porwał nas w wir zakupów.
  • Natomiast w Liverpoolu, zwiedziliśmy muzeum „The Beatles Story” w którym mogliśmy poznać historię kultowego zespołu The Beatles.

Staż zagraniczny dla wielu z nas był możliwością poznania przynajmniej rąbka świata, pomógł nam otworzyć się na innych, a przede wszystkim na samych siebie. Miesiąc ten dostarczył nam ogromnych wrażeń, doświadczeń zawodowych i umiejętności językowych. Każdy z nas wyciągnął z tego wyjazdu wiele korzyści i zapamięta go już na zawsze. Przygoda naszej grupy związana z Anglią tu się właśnie kończy, czas powrócić do szkolnych ławek i jedynie życzyć, aby kolejna grupa wróciła z takimi wrażeniami jak my. Miejmy nadzieję, że wielu z nas jeszcze w najbliższym czasie będzie miało możliwość powrócić w tamte strony, a na razie pozostaje nam tylko zobaczyć galerię zdjęć.