Strona główna Wydarzenia Tu puka sztuka… fotografowania

Tu puka sztuka… fotografowania

934
0

Uczniowie klasy 1 TTZ o specjalności technik obsługi turystycznej oraz reprezentanci klas: 1 TH oraz 3 TH rozpoczęli swoją przygodę z fotografią. Uczestnicy warsztatów fotograficznych pod opieką mgr Heleny Kruszeckiej i Ewy Habrajskiej wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Katowicach pt. „Szkoła widzenia czyli jak czytać fotografię”. Dla naszych młodych artystów wykład uzupełniony zdjęciami poprowadziła Katarzyna Czapla- Durska. Celem zajęć było uwrażliwienie młodzieży na otaczający nas świat. Po warsztatach pełni wrażeń rozpoczęliśmy nasze eksperymenty ze światłem, tłem, drugim planem zdjęciowym. Jako tło posłużyły nam: Pomnik Powstańców Śląskich, superjednostka i Altus- najdłuższy i jeszcze niedawno najwyższy budynek południowej Polski, Oko miasta – najdroższy przystanek tramwajowy Europy oraz Spodek. Każdy próbował swoich sił w sztuce fotografowania, a najodważniejsi również w dziedzinie modelingu 😉