Strona główna Konkursy Laureaci konkursu „Bój o czapkę kpt. Antoniego Stawarza”

Laureaci konkursu „Bój o czapkę kpt. Antoniego Stawarza”

734
0

W dniu 28 listopada na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie odbyła się IV edycja konkursu w ramach corocznych zmagań młodzieży szkół średnich z województw małopolskiego ,podkarpackiego i śląskiego o tytułową czapkę kapitana Antoniego Stawarza oraz indeks na studia wyższe. Konkurs organizowany przez Tradycyjny Odział C. i K. Regimentu Artylerii Fortecznej No. 2 barona Edwarda von Beschi we współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym, to konkurs o wyzwalaniu Polski Południowej dla uczczenia setnej rocznicy czynu legionowego.

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie pierwszy raz, szkołę reprezentowali uczniowie Michał Woźniak i Kamil Stencel przygotowani przez nauczyciela historii mgr Barbarę Patyk-Płuciennik. Konkurs składał się z dwóch części, części pisemnej i ustnej, rozgrywany indywidualnie. Gala finałowa konkursu odbyła się 5 grudnia w ramach Międzynarodowych Spotkań „Galicja w ogniu 1914-1918 – 100-lecie obrony Twierdzy Kraków” w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie. Kamil I Michał zostali laureatami tego międzywojewódzkiego konkursu, nie udało im się zdobyć indeksu (indeks był tylko jeden), ale zadeklarowali udział już w przyszłorocznej edycji. Galę uświetniła obecność wielu znakomitych gości między innymi: honorowy konsul Austrii w Krakowie pana Andrzej Tombiński, konsul Niemiec w Krakowie pani Isolda Felskau oraz przedstawiciele Agencji Mienia Wojskowego, którzy byli fundatorami nagród w konkursie. Galę zakończył koncert uczniów krakowskiej szkoły muzycznej im. B. Rutkowskiego. Serdeczne gratulacje dla Michała i Kamila!