Strona główna Wydarzenia Świąteczne kulinarne spotkanie z dziećmi (2014)

Świąteczne kulinarne spotkanie z dziećmi (2014)

764
0

Kontynuując tradycję Świątecznych Spotkań z Cogito gościliśmy w szkole dzieci ze Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego z Siemianowic Śląskich. We wtorek w godzinach popołudniowych nauczyciele ga mgr Bożena Trziszka ,mgr Helena Kruszecka oraz mgr Aleksandra Pytlik wraz z młodzieżą klasy czwartej o profilu kucharz i uczniami klasy drugiej o profilu technik żywienia i organizacji usług zaproponowali dzieciom przygodę z gotowaniem z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Większość dzieci odwiedziło nas już kolejny raz ze swoją opiekunką Kariną Nowak. Przy świątecznie nakrytym stole i tradycyjnych polskich kolędach zapanowała świąteczna atmosfera , dzieci ze smakiem degustowały przygotowane przez siebie i starszych kolegów potrawy. Na stole zagościły :pierogi z grzybami i kapustą, smażona ryba,surówka, kompot jabłkowy, własnoręcznie przygotowane pierniki świąteczne oraz pomarańcze zdobione goździkami. Na naszych gości czekała niespodzianka w postaci czekoladowych mikołajów. Nad całością wykonywanych przez dzieci zadań czuwali nasi uczniowie Estera Świerkot, Sebastian Przybyła , Fuks Patryk i Paulina Wawrzyńczok, Kornelia Hyrnik oraz Klaudia Mateja. Spotkanie zakończyło się miłym akcentem – wspólną fotografią. Mamy nadzieję no kolejne spotkanie przed świętami Wielkanocnymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.