Strona główna Wydarzenia Świąteczne kulinarne spotkanie z dziećmi (2014)

Świąteczne kulinarne spotkanie z dziećmi (2014)

999
0

Kontynuując tradycję Świątecznych Spotkań z Cogito gościliśmy w szkole dzieci ze Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego z Siemianowic Śląskich. We wtorek w godzinach popołudniowych nauczyciele ga mgr Bożena Trziszka ,mgr Helena Kruszecka oraz mgr Aleksandra Pytlik wraz z młodzieżą klasy czwartej o profilu kucharz i uczniami klasy drugiej o profilu technik żywienia i organizacji usług zaproponowali dzieciom przygodę z gotowaniem z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Większość dzieci odwiedziło nas już kolejny raz ze swoją opiekunką Kariną Nowak. Przy świątecznie nakrytym stole i tradycyjnych polskich kolędach zapanowała świąteczna atmosfera , dzieci ze smakiem degustowały przygotowane przez siebie i starszych kolegów potrawy. Na stole zagościły :pierogi z grzybami i kapustą, smażona ryba,surówka, kompot jabłkowy, własnoręcznie przygotowane pierniki świąteczne oraz pomarańcze zdobione goździkami. Na naszych gości czekała niespodzianka w postaci czekoladowych mikołajów. Nad całością wykonywanych przez dzieci zadań czuwali nasi uczniowie Estera Świerkot, Sebastian Przybyła , Fuks Patryk i Paulina Wawrzyńczok, Kornelia Hyrnik oraz Klaudia Mateja. Spotkanie zakończyło się miłym akcentem – wspólną fotografią. Mamy nadzieję no kolejne spotkanie przed świętami Wielkanocnymi.