Strona główna Wydarzenia Świąteczne szaleństwa w COGITO

Świąteczne szaleństwa w COGITO

799
0

Święta tuż, tuż co na pewno można poczuć w naszej szkole (oglądając zdjęcia w galerii).

Już w zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy świąteczne szaleństwo. W poniedziałek na naszym korytarzu stanęła piękna, pachnąca choinka, natomiast w środę odbył się „świąteczny konkurs języka angielskiego” zorganizowany dla klas pierwszych przez nauczycielki języka angielskiego Panią Joanne Boartyńską i Panią Ewę Czyrwik oraz uczniów klas trzecich. Zadaniem uczniów było między innymi strojenie świątecznych pierników i opisanie swoich dzieł, łączenie świątecznych wyrazów i rozpoznanie kierunków kształcenia przedstawianych przez uczniów klas trzecich. Nasi uczestnicy bawili się także w kalambury. W przerwach na podliczanie punktów, mogliśmy oglądać świąteczne prezentacje przygotowane przez uczniów klas drugich i wsłuchiwać się w dźwięk kolęd. Rywalizację wygrała klasa 1 TTZ a na zwycięzców czekały wspaniałe nagrody. Pozostając w świątecznym klimacie nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali I-szy Mikołajkowy Turniej Piłki siatkowej w którym zmierzyły się pary z każdej klasy.

Najbardziej kojarzonymi ze świętami Bożego narodzenia zapachami są zapach pomarańczy i goździków. Oba te zapachy można było poczuć dziś, przechodząc obok sali obsługi konsumenta. Trwał tam, zorganizowany kolejny już raz, konkurs na najpiękniej udekorowaną, świąteczną pomarańcze. Goździki w kształcie choinek, pomarańcze w formie świeczników to tylko dwa z wielu pomysłów uczestników konkursu. Dopełnieniem corocznych zmagań jest, pachnący imbirem i cynamonem napój herbaciany – tak było i w tym roku. Zwycięzcą okazał się Kajetan Świderski z klasy 3TKZ, zaraz za nim na podium stanął Martin Bobrowski z tej samej klasy, natomiast trzecie miejsce zdobyła Aleksandra Pytka. Gratulujemy!

Świąteczny klimat zagościł nie tylko na szkolnym korytarzu ale także w salach lekcyjnych. Dziś przyszedł czas na sprawdzenie i ocenę kreatywności klas i wybranie najlepiej udekorowanej sali. Bezkonkurencyjna okazała się w tym roku klasa 3 TKZ, która otrzymuje buźki do tablicy motywacyjnej, reszta wyników pojawi się w gablocie samorządu na pierwszym piętrze. Kulminacją przygotowań świątecznych był spektakl jasełkowy. Uczniowie Cogito pod czujnym okiem Pani Joanny Siwczyk przygotowali „duchową strawę”, czyli Jasełka pt.: „Cud Bożej Nocy”. Odgrywając role Świętej Rodziny, Monarchów, pasterzy… przypomnieli nam, co w życiu liczy się najbardziej, a o czym na co dzień zapominamy czyli miłość, pokój, wybaczenie i radość dawana innym.

Serdeczne podziękowania dla uczniów, którzy przyczynili się do powstania dzisiejszych Jasełek, za odwagę, czas i obecność.

W piątek uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy naszej szkoły będą dzielić się opłatkiem, a Samorząd Uczniowski już dziś pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Dużo uśmiechu, radości, pogody ducha oraz pomyślności w nowym 2015 roku.

Wesołych Świąt! 😉