Strona główna Wydarzenia Cogito odnajduje się w gąszczu informacji

Cogito odnajduje się w gąszczu informacji

757
0

Uczniowie klasy 2 TIR wraz z opiekunami mgr I. Toborowicz oraz mgr H. Kruszecką odwiedzili na wydziale filologicznym Uniwersytetu Śląskiego Instytut Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej w Katowicach. Mieliśmy okazję wysłuchać wykładu oraz obejrzeć bardzo ciekawą prezentację pt. „Od litery do instalacji” dotyczył on książki współczesnej, wykorzystywanej w różny sposób np: jako mebel, pościel, jedzenie, torebka, rzeźba i wieża Babel itp. Zdjęcia zaprezentowane w prezentacji były bardzo inspirujące. W drugiej części mieliśmy warsztaty, które były przeprowadzone w pracowni komputerowej pt. „Odnajdź się w gąszczu informacji – efektywne wyszukiwanie informacji”. W przystępny sposób prowadzący pokazał nam jak szybciej i dokładniej wyszukiwać informacje w popularnych wyszukiwarkach. Dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych wiadomości które pozwolą nam zaoszczędzić czasu podczas korzystania z różnych wyszukiwarek.