Strona główna Wydarzenia COGITOUR rusza do akcji!

COGITOUR rusza do akcji!

730
0

,,Panie dziękuję Ci że stworzyłeś świat piękny i różny…”

 /Zbigniew Herbert ,,Modlitwa Pana Cogito-podróżnika”/

Miło nam poinformować, że od stycznia tego roku w naszej szkole rozpoczyna działalność Szkolne Koło Miłośników Kultury i Turystyki COGITOUR. Idąc śladem naszego patrona – Zbigniewa Herberta, który był nie tylko wybitnym poetą, ale również wielkim miłośnikiem podróży, odkrywania nowych miejsc i poznawania różnych ludzi, chcemy i my poznawać świat – ten bliski i daleki. Naszym celem będzie uczestnictwo w życiu kulturalnym, czyli udział w spektaklach teatralnych, koncertach, seansach filmowych, a także podróżowanie w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu. Będziemy poznawać miejsca bliskie, te, które zdawać by się mogło znamy od zawsze, a jednak nieodkryte oraz te, do których trzeba będzie dojechać a może dojść pieszo w deszczu lub w skwarze słońca. Zapraszam wszystkich, którzy są ciekawi świata i którym nieobce są trudy podróżowania. Celem naszych wypadów będzie też integracja oraz rozwijanie zainteresowań w duchu Herbertowskich wartości prawdy i piękna. Opiekunem koła będzie pani Bożena Rosicka. Wszelkie informacje o naszych inicjatywach będą się ukazywać na stronie internetowej szkoły oraz na plakatach szkolnych. Mile widziane ciekawe pomysły i inspiracje.