Strona główna Wydarzenia Dzień INFORMATYKA w Cogito

Dzień INFORMATYKA w Cogito

750
0

Od roku nasza szkoła organizuje w szkole DZIEŃ INFORMATYKA, w ten sposób wpisujemy się w coroczne światowe obchody „Dnia bezpiecznego Internetu”. W tym roku program Dnia Informatyka przygotowała klasa 2 TiR. Program realizował temat przewodni „Ochrona danych, z których korzystamy na komputerach publicznych, w szkole, w biurze, w kafejce i konsekwencje ludzkiej niefrasobliwości w zarządzaniu tymi danymi”. Celem Dni Informatyka jest przystępne informowanie uczniów o zagrożeniach związanych z pracą w sieci i poprzez zabawę, uczenie rozpoznawania i unikania tych zagrożeń. Organizatorzy w przygotowanym programie przedstawiają prezentacje multimedialne, które w poważny lub humorystyczny sposób ukazują niebezpieczeństwa korzystania z zasobów sieci i przedstawiają wskazówki jak uniknąć przykrych konsekwencji sieciowej egzystencji. Szkoła kształci w zawodzie Technik Informatyk. Uczniowie realizując program nauczania z przedmiotów zawodowych w technikum stykają się z profesjonalnym podejściem do zagadnień:

  • troski o zarządzanie własnymi danymi przekazywanymi do witryn sieciowych,
  • ochrony danych osobowych,
  • pracy w sieci z poszanowaniem zasad etykiety sieciowej,
  • wiarygodności informacji,
  • bezpieczeństwa zasobów informacyjnych, które zgromadzone są na serwerach sieciowych,

oraz wieloma innymi zagadnieniami, na które przeciętny użytkownik sieci nie zwraca uwagi. Przedstawiając program Dnia Informatyka posiadanymi informacjami i umiejętnościami, podzielili się z kolegami z klas realizujących inne specjalizacje, ale też korzystającymi z Internetu. Najistotniejsze zagadnienia opracowali w formie prezentacji multimedialnych oraz konkursów i krzyżówek, w ten sposób obudzili czujność, jaka powinna cechować każdego użytkownik sieci. W obchody Dnia Informatyka zaangażowana była cała społeczność COGITO, wszyscy obejrzeli prezentacje przedstawiciele klas emocjonowali się współzawodnictwem w konkursach. Organizatorzy dziękują uczestnikom, gratulują zwycięskim klasom i wierzą, że w nieuważnych użytkownikach sieci zasiali z dobrym skutkiem niepokój, który będzie skutkował większą troską o bezpieczeństwo własnych danych. Do zobaczenia za rok, pod hasłem „To co robisz w sieci dziś będzie miało konsekwencje jutro, a od CIEBIE zależy jakie”.

Poprzedni artykułZadecyduj co będziesz czytać!
Następny artykułMarzec pod znakiem matematyki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.