Strona główna Konkursy „Język angielski i matematyka – co z tego wyniknie?” (edycja 2015)

„Język angielski i matematyka – co z tego wyniknie?” (edycja 2015)

678
Stargate Atlantis
Stargate

Czy można połączyć język angielski z matematyką ? Jakie zadania rozwiązują nasi rówieśnicy w Anglii ? Odpowiedzi nie tylko na te pytania możecie uzyskać biorąc udział w szkolnym konkursie „Język angielski i matematyka – co z tego wyniknie ?” (edycja II), który odbędzie się w poniedziałek 2 marca b.r. na 6 godzinie lekcyjnej w sali 13. Zakres konkursu obejmuje polskie i angielskie nazwy:

  • jednostek długości,
  • działań arytmetycznych,
  • działań na ułamkach,
  • figur geometrycznych,
  • wzajemnego położenia prostych na płaszczyźnie,
  • rodzajów wielokątów.

Nie zabraknie również prostych zadań praktycznych związanych z powyższymi pojęciami. Uczestnicy konkursu powinni zrozumieć treść tych zadań oraz zapisać rozwiązania. Można korzystać z kalkulatora oraz standardowych przyborów geometrycznych. O kolejności decyduje liczba uzyskanych punktów, a na najlepszych uczestników czekają nagrody. W zależności od ilości uzyskanych punktów można też zdobyć oceny z matematyki i języka angielskiego. Zapraszamy do licznego udziału w konkursie !

Organizatorzy – mgr Ewa Czyrwik oraz mgr Sylwia Gralikowska