Strona główna Wydarzenia Cogito i kuchnia molekularna

Cogito i kuchnia molekularna

898
0

To już trzecia odsłona kuchni molekularnej w Cogito. Tym razem w pokazie najlepszego kucharza wśród „naukowców”,członka elitarnej grupy Fundacji Klubu Szefów Kuchni, współpracownika Warszawskiego Instytutu Chemii i Fizyki PAN, Łukasza Konika uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kelner. Razem z „mistrzem smaku” uczniowie naszej szkoły poznali tajniki molekularnego gotowania oraz zaprezentowali swoje umiejętności . Kuchnia z wykorzystaniem ciekłego azotu, suchego lodu i naturalnych składników otwiera zupełnie nowe możliwości sporządzania potraw. Uczniowie zobaczyli jak ugotować coś oryginalnego, smacznego i zdrowego wykorzystując wiedzę o zjawiskach fizycznych i właściwościach fizyko-chemicznych produktów spożywczych. Kuchnia molekularna to kuchnia lekka, oryginalna zachwycająca czystym smakiem i zachowanymi właściwościami odżywczymi. Następne spotkania z kuchnią molekularną już za rok.

 

Poprzedni artykuł„Ogólnopolskie Wybory Książek” w Cogito
Następny artykułMiędzynarodowe Targi Turystyczne ITB Berlin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.