Strona główna Wycieczki Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB Berlin

Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB Berlin

1586
Stargate Atlantis
Stargate

W dniach 04-08 marca 2015 r. odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczno–Hotelarskie ITB Berlin (skrót od Internationale Touristik Börse ), które są największą i najważniejszą tego typu imprezą na świecie skupiającą w 26 halach (160 000 m²) 10 096 wystawców ze 186 krajów i regionów świata. Targi, w ciągu 5 dni odwiedziło ponad 175 000 osób. W tej liczbie po raz kolejny znaleźli się także uczniowie klas II i III technikum hotelarskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych COGITO, którzy w tej imprezie biorą udział od 1999 roku. Uczestnictwo w Targach jest dla nich nie tylko wspaniałą zabawą, ale także niepowtarzalną lekcją praktycznego wykorzystania instrumentów promocyjnych w działaniach marketingowych hoteli i biur podróży. To także wyjątkowa okazja do poznania najnowszych trendów w światowej turystyce. Uczniowie mogą zapoznać się z najnowszymi technikami stosowanymi przez rodzime biura podróży i ich zachodnich konkurentów oraz nawiązać kontakty z przedstawicielami wiodących europejskich sieci i systemów hotelowych, w których mogą ubiegać się o możliwość odbycia praktyk zawodowych. Podczas wycieczki, oprócz udziału w targach, uczniowie zwiedzili także Poczdam oraz Berlin. Dla wszystkich była to niezapomniana przygoda.