Strona główna Konkursy Potyczki z liczbą Pi w Cogito

Potyczki z liczbą Pi w Cogito

1029
0

“W każdej wiedzy jest tyle prawdy, ile jest w niej matematyki”! / I. Kant /

Za nami już półmetek akcji MARZEC POD ZNAKIEM MATEMATYKI W COGITO, która ma na celu wzbudzenie zainteresowania uczniów przedmiotem oraz odniesienie wiedzy matematycznej do doświadczeń z życia codziennego.

I tak 02.03. b.r. odbyła się II edycja konkursu szkolnego “JĘZYK ANGIELSKI I MATEMATYKA – CO Z TEGO WYNIKNIE?”, którego laureatką została Nicole Adrukowicz z klasy 3 TH.

W piątek 13 marca obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY Π, w ramach którego zaprosiliśmy wszystkich uczniów do łamania głów poprzez uczestnictwo w grach i zabawach logicznych takich, jak np. sudoku, mosty, szachy, warcaby. Tego dnia odbył się również konkurs gastronomiczny “Pijmy zdrowo”, którego laureatkami zostały Monika Kuczka oraz Dagmara Rąg z klasy 3 TZ. Nie zabrakło także elementów sportowej rywalizacji w ramach której odbył się mecz Piłki siatkowej drużyn mieszanych uczniowie – nauczyciele.

Jak dotychczas zaproponowane konkursy oraz imprezy cieszyły się sporym zainteresowaniem ze strony uczniów. Przed nami jeszcze Międzynarodowy Konkurs “KANGUR MATEMATYCZNY 2015” oraz IV edycja szkolnego konkursu „MATEMATYKA I LOGIKA W PRZEDMIOTACH ŚCISŁYCH”.