Strona główna Wydarzenia Świąteczne kulinarne spotkanie (wiosna 2015)

Świąteczne kulinarne spotkanie (wiosna 2015)

798
Stargate Atlantis
Stargate

Kontynuując tradycję Świątecznych Spotkań z Cogito gościliśmy w szkole dzieci ze Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego z Siemianowic Śląskich. We wtorek w godzinach popołudniowych nauczyciele mgr Bożena Trziszka ,mgr Helena Kruszecka oraz mgr Aleksandra Pytlik wraz z młodzieżą klasy czwartej o profilu kucharz i uczniami klasy drugiej o profilu technik żywienia i organizacji usług zaproponowali dzieciom przygodę z gotowaniem z okazji nadchodzących świąt Wielkanocnych. Większość dzieci odwiedziło nas już kolejny raz ze swoją opiekunką Kariną Nowak. Przy świątecznie nakrytym stole zapanowała świąteczna atmosfera , dzieci ze smakiem degustowały przygotowane przez siebie i starszych kolegów potrawy. Na stole zagościły :tortilla, świąteczny mazurek, ciasta, sok .Dzieci przygotowywały samodzielnie pisanki . Na naszych gości czekała niespodzianka w postaci czekoladowych zajączków oraz maskotek.. Nad całością wykonywanych przez dzieci zadań czuwali nasi uczniowie Estera Świerkot, Sebastian Przybyła , Paulina Wawrzyńczok, Kornelia Hyrnik oraz Karolina Jasik. Spotkanie zakończyło się miłym akcentem – wspólną fotografią. Mamy nadzieję no kolejne spotkanie przed świętami Bożego Narodzenia.