Strona główna Wydarzenia Informatycy z COGITO podnoszą (swój) poziom

Informatycy z COGITO podnoszą (swój) poziom

684
0

potyczki-adminow-2015smPierwsze certyfikaty Akademii Novell zaliczone! W zeszłym tygodniu odbyły się egzaminy z pierwszego kursu organizowanego w naszej szkole dla uczniów kształcących się w zawodzie technik informatyk. Autoryzowany kurs o magicznym numerze 3115  (SUSE Linux Enterprise 11 Fundamentals) – czyli podstawy systemów linuksowych, w oparciu o rozwiązania SLE 11 SP2 (kurs podstawowy zgodny z CompTIA Linux+) zdali wszyscy zapisani uczestnicy. Serdecznie wszystkim gratulujemy, biorąc pod uwagę, że podczas egzaminów niektórzy troszkę za bardzo się zestresowali. Nic dziwnego, gdyż wiadomo, że posiadanie takich autoryzowanych certyfikatów to inwestycja w przyszłość – wyróżnienie w walce o miejsca pracy… Za miesiąc, po ciężkich przygotowaniach czeka nas kolejny egzamin z kursu 3116 (SUSE Linux Enterprise 11 Administration), a przed samymi wakacjami 3117 (SUSE Linux Enterprise Server 11 Administration) z bardziej zaawansowanej (i niestety trudniejszej) tematyki, ale też o większym znaczeniu na rynku pracy IT. Wartość rynkowa wszystkich organizowanych u nas kursów to ponad 10 000 zł (tutaj przykład: 3115 – 3000 zł netto, 3116 – 4400 zł netto, 3117 – 4400 zł netto), ale uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć mogą je zdobyć za 5% tej kwoty.

Niektórzy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w praktyce, ponieważ przez cały tydzień odbywał się ogólnopolski konkurs dla młodych Administratorów Systemów Komputerowych – w formule czysto praktycznej, z wykorzystaniem innowacyjnej technologii egzaminów on-line na maszynach wirtualnych. Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny (Adrian Zdunek i Aleksander Komarek z 3TIR oraz Patryk Grabia i Dawid Kubrak z 2TIR), które zmierzyły się w piątek się z ponad 50 drużynami z całej Polski. Życzymy powodzenia, bo stawka jest wysoka – wśród nagród dla zwycięskich zespołów to staże w amerykańskiej korporacji IT, a finaliści otrzymają prestiżowe certyfikaty CLA PL (Certified Linux Administrator).

Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów do naszej szkoły na kierunek TECHNIK INFORMATYK, którzy wiedzą czego chcą, nie boją się nowych technicznych wyzwań i zainteresowani są nie tylko zdaniem egzaminów, ale prawdziwą PRAKTYCZNĄ INFORMATYKĄ! 🙂

Nie interesuje Cię administracja systemami Linux? Nic nie szkodzi, szkoła posiada też najnowsze systemy serwerowe Microsoftu, które poznasz na wysokim poziomie – w tym Windows Server 2012 R2. U nas możesz też zdobyć certyfikaty w innych dziedzinach informatyki np. certyfikat związany z sieciami komputerowymi 3003 (Networking Fundamentals) – Technologie sieci komputerowych – Kurs podstawowy obejmujący zagadnienia zgodne z CompTIA Network+. A może coś z programowania stron internetowych? Tutaj też możemy pochwalić się współpracą z firmami zajmującymi się tą tematyką. Na zajęcia zapraszamy pracowników tych firm, którzy zagłębiają nas w tematykę Webmasteringu za pomocą PHP5, AJAX i jQuery.

Drogi Rodzicu, drogi Gimnazjalisto! Możesz opierać się na opinii znajomych i ludzi, którzy nigdy nie byli u nas na zajęciach, ale przy okazji spytaj jakiegokolwiek fachowca i pracodawcę co dla niego jest ważniejsze: dobrze zdany egzamin techniczny, czy dodatkowe potwierdzone kursami praktyczne kwalifikacje…?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.