Strona główna Biblioteka Wizyta w bibliotekach

Wizyta w bibliotekach

824
0

Tydzień przed Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich uczniowie grupy informatycznej klasy 1 TIK i grupy reklamy klasy 2 TIR zwiedzili dwie niezwykłe biblioteki w Katowicach. Pierwsza z nich to Biblioteka Amerykańska znajdująca się w American Corner na Uniwersytecie Śląskim. Biblioteka nie tylko wypożycza amerykańskie książki i filmy w wersji oryginalnej, ale również organizuje ciekawe spotkania, warsztaty i projekty. Największe zainteresowanie wzbudził program „Work and Travel”, łączący możliwości pracy zarobkowej i zwiedzania Stanów Zjednoczonych. Nasi uczniowie obejrzeli film w wersji angielskiej o zmianach klimatycznych na świecie, a następnie sprawdzili swoją wiedzę odpowiadając na pytania dotyczące problemów ekologicznych.
Po warsztatach anglojęzycznych przeszliśmy do nowoczesnego budynku CINiBA (Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka). Jest to całkowicie skomputeryzowana biblioteka, w której uczniowie i studenci łatwo mogą znaleźć wiele pomocy i materiałów do nauki. Oprowadzający nas przewodnik zaprezentował nowoczesne sposoby wyszukiwania, wypożyczania, oddawania, a nawet czyszczenia książek oraz korzystania ze współczesnych źródeł informacji. Olbrzymie zasoby w połączeniu z technologią naprawdę robią wrażenie.

Poprzedni artykuł„Matematyka i logika w przedmiotach ścisłych” – podsumowanie
Następny artykułInformatycy z COGITO podnoszą (swój) poziom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.