Strona główna Wydarzenia Niniwa Team w Cogito

Niniwa Team w Cogito

810
0

Matury trwają w najlepsze a nauczyciele oraz młodzież z „Cogito” spotkała się dzisiaj z fascynującą propozycją spędzenia czasu wolnego. Swoją ofertę przedstawił NINIWA TEAM reprezentowany przez o. Tomasza Maniurę, Beatę Janeta, Karolinę Kurcius, Filipa Hepnera, Jakuba Kostrzewskiego. Niniwa Team to grupa rowerzystów, która już od 8 lat co roku wyjeżdża na zagraniczne wyprawy rowerowe, jeżdżąc jak sami mówią „na wiarę”, to oznacza, że jadą bez pieniędzy na noclegi, bez samochodu technicznego, wożąc na bagażnikach wszystko co jest im potrzebne do codziennego funkcjonowania: począwszy od namiotów, karimat, śpiworów, menażek, jedzenia i ubrań. Nie może zabraknąć także części rowerowych. Rowerem grupa w ciągu 8 lat odwiedziła 42 państwa. Przygoda Niniwy rozpoczęła się w 2007 roku wyprawą do Wilna, następnie celem wypraw były kolejno: Kijów, Rzym, Jerozolima, Maroko, Nordkapp, Syberia i w 2014 nietypowa wyprawa w nieznane… polegała na planowaniu trasy przez liczny udział Internautów. W tym roku wybierają się na Wyspy Brytyjskie. Podczas wypraw uczestnicy uczą się zdrowego stylu życia, nawiązują się silne więzi koleżeńskie oraz wyrabiana jest w uczestnikach samodyscyplina.