Strona główna Wydarzenia Cogito na Industriadzie 2015

Cogito na Industriadzie 2015

547
0

Mimo, że koniec roku szkolnego za pasem w COGITO nikt nie zwalnia tempa. Fala egzaminów maturalnych i nowych zawodów nie zniechęciła wspaniałej młodzieży z Cogito do wzięcia udziału w imprezach w miniony weekend. W czasie, gdy jedna ekipa gastronomiczna obsługiwała Rodzinny Festyn w Przedszkolu nr 20 w piątek, to kolejne pakowały się już do zmagań konkursowych na najsmaczniejszy żur. Trzeba przypomnieć, że tradycja gotowania żuru w COGITO istnieje od wielu, wielu lat i często gości on na stołach podczas organizowanych przez nas imprez. Ponadto dwukrotnie stawaliśmy na podium zdobywając zaszczytne pierwsze miejsce. W tym roku nie było wcale gorzej, ponieważ zdobyliśmy 2 miejsce dzięki drużynie reprezentowanej przez Sylwię Kubat i Paulinę Strzelczyk z kl. II technikum żywienia i usług gastronomicznych. Miejsc na podium nie jest wiele, a że chętnych do udziału z COGITO jest wielu to do konkursu zgłosiła się się prywatna ekipa z COGITO, która zdobyła 3 miejsce.

W budynku Parku Tradycji też starliśmy się pokazać, że tradycja to nie tylko wspomnienie z łezką w oku, ale realne działania i wszystkim tym, którzy preferują kupowanie tzw. ”domowego makaronu” udowadnialiśmy, że to nie taka straszna robota. Na zachętę młodzież COGITO rozdała blisko sto paczek makronu przygotowanego specjalnie na tę okazję. Każda z paczuszek miała przytwierdzoną recepturę wykonania w gwarze śląskiej. Stoisko pod dumna nazwą „JODŁO” reprezentowała młodzież kierunku kelner i technik żywienia i usług gastronomicznych w składzie: Karolina Jasik, Iwona Dwojakowska, Zbigniew Świerkot, Dawid Kostrzewski.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko, wymieniali uwagi, dopingowali, a nawet byli chętni do „kulania ciasta” i „kronio nudli”. Wszystko to możecie obejrzeć w naszej galerii.

Gorące podziękowania kierujemy również na ręce organizatorów za zaproszenie nas do wspólnego świętowania. Do zobaczenia za rok!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.