Strona główna Wydarzenia Kowadło Zdrowia dla Cogito

Kowadło Zdrowia dla Cogito

927
0

Z radością informujemy, że 12 czerwca 2015 ZSP COGITO w Siemianowicach Śląskich został wyróżniony przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Katowicach statuetką Kowadło Zdrowia. Przyznana naszej szkole nagroda jest wyróżnieniem za szczególne osiągnięcia w zakresie zdrowego stylu życia i promocji zdrowia w środowisku lokalnym.

Na uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się w Miejskim Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec”, obecni byli: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Katowicach pani Jolanta Kolanko, wiceprezydent Katowic pan Bogumił Sobula oraz prezydent Siemianowic Śląskich pan Rafał Piech, który wręczył przedstawicielom naszej szkoły cenne nagrody- aparat fotograficzny oraz plecaki.

ZSP COGITO jako szkoła hotelarsko-gastronomiczna kładzie szczególny nacisk na zdrowie żywienie, a także od wielu lat realizuje szkolny program prozdrowotny. Różnorodne działania szkoły zostały docenione i nagrodzone Certyfikatem Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. W ostatnich latach nasza szkoła wzięła udział w wielu akcjach promujących zdrowy tryb życia, między innymi w konferencji i konkursie plastycznym Depresja w kolorach życia, warsztatach ABC wirusowego zapalenia wątroby, akcji Rzuć palenie razem z nami, ponadto realizujemy programy w zakresie profilaktyki uzależnień, Abc-czyli jak dbać o miłość i Wybierz życie- pierwszy krok, który dotyczył profilaktyki raka szyjki macicy.

Młodzież COGITO promuje zdrowy tryb życia w środowisku lokalnym, organizując zajęcia na temat zdrowej żywności w Szkole Podstawowej nr 1 oraz w przedszkolach. Statuetka Kowadło Zdrowia jest dla nas nie tylko ogromnym wyróżnieniem, ale zachętą do dalszego propagowania postaw prozdrowotnych.