Strona główna Wydarzenia Kowadło Zdrowia dla Cogito

Kowadło Zdrowia dla Cogito

675
0

Z radością informujemy, że 12 czerwca 2015 ZSP COGITO w Siemianowicach Śląskich został wyróżniony przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Katowicach statuetką Kowadło Zdrowia. Przyznana naszej szkole nagroda jest wyróżnieniem za szczególne osiągnięcia w zakresie zdrowego stylu życia i promocji zdrowia w środowisku lokalnym.

Na uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się w Miejskim Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec”, obecni byli: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Katowicach pani Jolanta Kolanko, wiceprezydent Katowic pan Bogumił Sobula oraz prezydent Siemianowic Śląskich pan Rafał Piech, który wręczył przedstawicielom naszej szkoły cenne nagrody- aparat fotograficzny oraz plecaki.

ZSP COGITO jako szkoła hotelarsko-gastronomiczna kładzie szczególny nacisk na zdrowie żywienie, a także od wielu lat realizuje szkolny program prozdrowotny. Różnorodne działania szkoły zostały docenione i nagrodzone Certyfikatem Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. W ostatnich latach nasza szkoła wzięła udział w wielu akcjach promujących zdrowy tryb życia, między innymi w konferencji i konkursie plastycznym Depresja w kolorach życia, warsztatach ABC wirusowego zapalenia wątroby, akcji Rzuć palenie razem z nami, ponadto realizujemy programy w zakresie profilaktyki uzależnień, Abc-czyli jak dbać o miłość i Wybierz życie- pierwszy krok, który dotyczył profilaktyki raka szyjki macicy.

Młodzież COGITO promuje zdrowy tryb życia w środowisku lokalnym, organizując zajęcia na temat zdrowej żywności w Szkole Podstawowej nr 1 oraz w przedszkolach. Statuetka Kowadło Zdrowia jest dla nas nie tylko ogromnym wyróżnieniem, ale zachętą do dalszego propagowania postaw prozdrowotnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.