Strona główna Biblioteka „Uwalnianie książek” z COGITO po raz czwarty

„Uwalnianie książek” z COGITO po raz czwarty

684
0

W dniu międzynarodowego święta uwalniania książek nasza szkoła przygotowała dla mieszkańców dzielnicy HUGO stoisko z uwalnianymi książkami. Książki zbierane są przez bibliotekę szkolną w trakcie całego roku szkolnego. W Polsce uwolniono ich dotychczas ponad 200000. Pierwsze Święto Wolnych Książek odbyło się 6 kwietnia 2004 roku, w dniu urodzin jednego z inicjatorów bookcrossingu. Ideą nieodpłatnego przekazywania książek jest pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gablot, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej). Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma, wirtualna biblioteka – bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Dotychczas udało nam się uwolnić 900 książek.