Strona główna Wydarzenia DZIEŃ ŚWIĘTYCH

DZIEŃ ŚWIĘTYCH

841
0

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych dzisiejszy dzień był w Cogito „Dniem Świętych”. Hasło przewodnie dzisiejszego dnia, to słowa św. Proboszcza z Ars: „Nie wszyscy święci dobrze zaczęli, ale wszyscy dobrze skończyli”, które miało nam przypomnieć, że świętymi stajemy się przez styl życia i jest to stan do osiągnięcia dla każdego. Nauczyciele i uczniowie ubrali się dzisiaj odświętnie, przypomnieli sobie życiorysy swoich patronów, czytali, dodające otuchy, rozwieszone na szkolnych korytarzach, sentencje o świętości. Na przerwach duchowo wzbogacały nas utwory muzyczne tematycznie związane z dzisiejszym dniem i prezentacja multimedialna, autorstwa Pauliny z IV TH, przypominająca sylwetki najpopularniejszych świętych.